Import danych udostępnianych przez starostwo

Jest ciekawy (geo)portal dla powiatu cieszyńskiego, który zawiera masę danych:

http://sip.powiat.cieszyn.pl/geoportaltoolkit/map.php?skin=cieszyn_powiat

Jako że jestem ze śląska cieszyńskiego i jestem też programistą oraz oczywiście fanem OSM, byłbym zainteresowany obróbką tych danych i importem do OSM.

Jak podejrzewam, na przeszkodzie jak zwykle mogą stać sprawy prawne - licencje, prawo autorskie etc. (mimo że cały projekt + dane są zapewne realizowane/utrzymywane z naszych podatków… - powinniśmy mieć chyba wolny dostęp do nich?).

W każdym razie - pytanie do Was jak podejść do komunikacji ze starostwem (bo teoretycznie starostwo jest właścicielem tych danych - a przynajmniej tak wyczytałem na tym portalu)? Jakie macie z tym doświadczenia?

Potrzeba Ci przekonać starostę, że warto dać zgodę na udostępnienie tych danych dla OSM. Inaczej się nie da, bo prawo GiK nie pozwala dawać danych za darmo, chyba, że starosta się zgodzi.

Najlepiej byłoby więc uderzać od razu do samego starosty, zareklamować mu OSM, przekonać, że powiat z tego będzie miał korzyści (np. w turystyce) i powiedzieć, że takie są trendy na świecie :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź. Zastanowię się jak podejść do sprawy, jak będę miał jakieś wyniki (lub ich brak…) to zaraportuję.