Mam takie pytanie - bardziej w sumie o bazę BDOT10k niż o samą stronę budynki.openstreetmap.org.pl. Czy ktoś może wie, z czego wynikają różnice w dokładności pomiędzy zawartością tej bazy a zawartością miejskich Systemów Informacji przestrzennej? Nie chodzi tu o aktualność (całkowicie zrozumiałe, że występują pewne opóźnienia), lecz raczej o dokładność.
Zauważyłem, że np. ten budynek, czy raczej przybudówka: https://www.openstreetmap.org/way/1024982121 - nie znajduje się w BDOT10k (a co za tym idzie również na budynki.openstreetmap.org.pl, natomiast jak najbardziej jest widoczna
Dotyczy to wielu mniejszych budynków w Gdańsku - zarówno takich przybudówek jak wyżej, jak i pełnoprawnych budynków takich jak garaże. Czy w innych miastach też występuje ten problem?
Sposobem na obejście tego problemu, przynajmniej w przypadku m. Gdańska, byłoby pobranie danych wektorowych dot. budynków z zasobów własnych miasta, ale - z tego co widzę - udostępniają w trybie ciągłym tylko wygenerowany raster.
Jest gorzej, dysk poszedł fizycznie. Obecnie migrujemy serwer na inny, ale problemem jest fizyczna utrata danych. Mam nadzieję, że uda się przywrócić tą funkcjonalność.