Is het wenselijk dat een in de BAG staande straat dwars door een winkelpand loopt? En zo niet (als we kiezen voor inderdaad verwijderen), hoe gaan we dan om met adressen waar geen straat aan gerelateerd is?
Dit was voor mij toch reden om deze verwijdering ongedaan te maken en heb dit voorzien van een uitgebreid commentaar over hoe met dit soort situaties om te gaan en welke stappen er verder genomen moeten worden.
Betreffende gebruiker was het hier niet mee eens met discussie tot gevolg:
Op zijn minst de naam voor de nazaten bewaren onder old_name of historic_name OID (Osmose gaat gegarandeerd klagen met een …_name tag als er geen nieuwe naam aan hangt) maar dan kan je op ignore drukken.
Corridor is indoor tagging en daar gaat deze vraag nu niet over. Evenmin gaat de vraag over benaming (die is bekend)
De centrale vraag is:
Is het wenselijk dat een in de BAG staande straat dwars door een winkelpand loopt? En zo niet (als we kiezen voor inderdaad verwijderen), hoe gaan we dan om met adressen waar geen straat aan gerelateerd is?
Met het risico dat ik niks nieuws vertel:
De straat staat inderdaad nog in de BAG als openbare ruimte, maar die heeft nooit een geometrie dus loopt niet door de winkel.
Wél is er dezelfde straat in de BGT mét geometrie en ja die loopt er vooralsnog wel doorheen.
Maar dat is niet meer de werkelijke situatie: een openbare ruimte bevindt zich niet in een winkel, dat spreekt elkaar tegen.
Ik denk zelf dat de oplossing is om een stukje van De Gruyterpassage bij de ingang buiten de panden te behouden. De rest kan dan geheel verwijderd worden.
PS nu vind je met Nominatim alleen de gelijknamige straat in Den Bosch, dat lijkt me niet ok.
Dit is inderdaad het kernprobleem. Ik heb ook - tevergeefs - gezocht naar verkeersbesluiten oid waarin de Gruyterpassage aan het wegenbestand onttrokken wordt of zal worden.
Alleen de stukjes bij de uitgang behouden was inderdaad ook één van mijn gedachten.
Het niet-vindbaar zijn in Nominatum was inderdaad een voorname reden waarom ik verwijdering voorbarig vond.
Iets soortgelijks doet zich voor bij adressen die bestaan uit de naam van een gebouw en huisnummer.
Een klein stukje voetpad naar de voordeur is al genoeg om als drager te dienen voor de straatnaam.
Waarom niet de passage intekenen als highway=footway met name en indoor=yes of zoiets? Die naam hoort bij die passage, of die nou permanent publiek toegankelijk is, of met openingstijden en eventuele andere beperkingen.
In Leeuwarden heb ik dat met de Bilgaardpassage (ook met adressen van alle winkels).
Utrecht heeft natuurlijk Hoog Catharijne, wat ook zo’n situatie is. Daar is overigens wel een highway=pedestrian gebruikt, maar dat zou ik zelf niet doen. Een routeerbare way met name uiteraard wel.
Of de straat in de BAG staat of niet of openbare ruimte is of niet is verder niet zo relevant voor OpenStreetMap. Als het ter plekke Gruyterpassage heet, en de adressen die daar aan zitten ook overeenkomen, dan is er dus iets van een highway=* met name=Gruyterpassage (met eventuele beperkingen qua toegangstijden en toegang).