Grupa Telegram

Ostatnio sprawdzałem różne kanały komunikacji polskiej społeczności OpenStreetMap i okazuje się że jedynie forum spełnia swoją funkcje.
Z Riota praktycznie nikt nie korzysta, albo z doskoku, od paru miesięcy cisza na nim.
Na IRCu jest zawsze kilka osób ale sposób działania IRCa jak dla mnie dyskwalifikuje tą formę komunikacji, brak dostępu do historii, brak powiadomień itd.

Tak więc że na codzień korzystam z Telegrama utworzyłem na nim grupę, może się przyjmie. Co ciekawe ogólnoświatowa grupa społeczności ma już ponad 900 członków :slight_smile:

https://t.me/OpenStreetMapPolska

Można zmostkować Riot/Matrix z Telegramem.

Tak samo IRC.

@olo1, zapomniałeś o Facebooku. Aktywny, dużo członków.

Facezbuk zlikwidował mi konto za mój anty-korporacjonizm pod pretekstem kilkukrotnego pod rząd złamania wytycznych społeczności zaczęli mi wywlekać posty sprzed dwóch lat naruszające standardy społeczności takie jak kolędę w konwencji czarnego humoru https://www.youtube.com/watch?v=i_CXKjcE-4g&t=60s
Albo będziecie pokorni i tańczący jak wam zagrają sami wobec siebie stosując autocenzurę ukrywając swoje poglądy i nie odważycie się szkodzić korporacjom oraz banksterom czyniących z ludzi współczesnych niewolników, albo zostaniecie uciszeni.

Zobaczę może dołączę do telegram po nowym roku Olo81 mam prywatną prośbę jeśli możesz to pokaż ten mój film użytkownikom telegrama już teraz aby mapowicze wiedzieli jaki jest sens i pożytek ze zbierania z pozoru mało istotnych detali i obiektów w terenie poza miastem. https://youtu.be/8O2OEGL6i3k

Obejrzałem sobie Twój filmik i faktycznie może pokazywać jak OSM może ułatwiać nawigowanie po okolicy. Mam jednak wątpliwości, czy te wszystkie słupki i kamienie graniczne są oznakowane na OSM w prawidłowy sposób. Numery ze słupków granicznych wrzuciłeś do tagu name i rozdzieliłeś je przecinkami zamiast do tagu ref z rozdzieleniem średnikami bez spacji. Dodatkowo zastosowałeś wszędzie węzły o typie historic=boundary stone zamiast boundary=marker dla słupków granicznych niehistorycznych (nie wszystkie są historyczne), chociaż takie znakowanie nie jest pewnie błędem. Jednak znaczniki gazowe, wodne itp powinny zgodnie z wiki opierać się na znakowaniu marker+utility a nie na słupkach granicznych

To pewnie dlatego, że w iD wcześniej nie było tych presetów. Presety do znaczników marker=* są dopiero od najnowszej wersji iD, czyli od 23 grudnia :). A i na wiki nie ma po polsku, więc można było ciężko je odnaleźć.

Masz Rację i nie sposób się z tobą nie zgodzić tagowanie zastosowałem nieco naciągane ubolewam nad tym że markery i wszelkiego rodzaju słupki które nie są barierą nie mają swoich ikonek na OSM. Staram się to rekompensować przypisując zdjęcia do obiektów a wiadome jest że jedno zdjęcie jest wstanie zastąpić 1000 słów. Natomiast tam gdzie stosuję numer referencyjny powtarzam go też dla pewności jako nazwę o ile innej nie ma . Aby była pewność że wyszukiwarki w mapach mobilnych nie wywalą erroru gdy jakiś elektryk po nazwie będzie próbował odszukać ten transformator w trybie Offline. https://www.openstreetmap.org/way/614087514. Maps.me z którego korzystam aktualizuje się raz na miesiąc i nie mam możliwości sprawdzić czy algorytm wyszukujący będzie traktował REF tak samo jak Name i czy potem będzie można wyszukać to co dodałem do mapy. Niektóre obiekty są tak mało ważne że zobaczyć je można jedynie w trybie edycji nawet w wyszukiwarce punktów POI się ich nie odfiltruje a pomimo tego dodałem je do mapy bo są ciekawe. Oto przykład https://www.openstreetmap.org/node/6370915724 :slight_smile: