Grant Fundacji BZWBK [do 20 000 pln]

Hej!

Trafiłem na coś takiego:

http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/zasady.html?utm_source=bzwbk_slider

Z interesujących obszarów grantu:

IMHO moglibyśmy złożyć wniosek na zrobienie mapy, która skupia się na społecznościach lokalnych - place zabaw, przedszkola, lokalne zabytki, do tego mechanizm z osm24.eu z POI typu otwarte apteki, otwarte sklepy, itp. Plus oczywiście możliwość zgłaszania przez mieszkańców propozycji i błędów.

Jak dotąd wszystkie style OSM to turystyka i mapy drogowe, może właśnie takiej mapy nam brakuje - a mając dofinansowanie będziemy mogli za zrobienie tego zapłacić komuś sensowne pieniądze, bez dwuletniej dłubaniny ‘w wolnym czasie’.

Wtedy nowa osmapa.pl mogłaby mieć trzy sekcje:

  • jesteś kierowcą, dostajesz mapę drogową
  • jesteś turystą, dostajesz OpenTopoMap
  • jesteś mieszkańcem, dostajesz mapę ‘sąsiedzką’.

http://static3.bzwbk.pl/asset/r/e/g/regulamin_konkurs_50053.pdf
http://static3.bzwbk.pl/asset/I/n/s/Instrukcja-TMTZ_50264.pdf

Otwieram dyskusję :). Mogę napisać wniosek, tylko musimy zrobić założenie w jakiej kategorii startujemy (5, 10, 20 tys.) i jak rozplanujemy budżet. Fajnie by było, aby ktoś mógł wyliczyć ile by kosztów pochłonęło zrobienie stylu mapy i okodowanie tego z jakąś wyszukiwarką adresów i POI.

To bardzo dobry pomysł Rogal!
Jestem za!.
Przy czym uważam, że porządne zrobienie czegoś takiego to kategoria w okolicy 20.tys zł, włączając w to również stworzenie apki z mapą sąsiedzką…

IMHO lepiej chyba zrobić dobrą stronę mobilną - działa na wszystkich systemach bez rozbijania się na androidy, iosy, windowsy, itp.

Mnie się ten pomysł wyjścia poza trasowanie także bardzo podoba!

IMHO świetny pomysł

zbieram propozycje na chwytliwą nazwę projektu :). Coś w stylu TwojeSąsiedztwo (wiem, lipa - to był przykład) - musi być chwytliwe bo o przyznaniu grantu decyduje głosowanie w internecie.

Kilka lużnych propozycji na szybko, niektóre okropne, ale może będą przyczynkiem dla lepszego pomysłu :slight_smile:

  • Tu Jesteś (pomysł na ikonę/logo: kropka ze strzałką, wiecie jak na tablicach z mapą gdzieś w terenie się oznacza aktualną pozycję)
  • Moja Mapa
  • Mapa Sąsiedzka

A sam pomysł zacny. :slight_smile:

Fajne było by chyba dodać również coś w tym stylu:
http://www.openeventmap.net/

Wysłał ktoś ten wniosek?

niestety z przyczyn formalno/biurokratycznych nie :frowning:

A jakież to były przyczyny biorąc pod uwagę, że jako odpis z KRS wystarczający był pdf uzyskany ze strony ministerstwa sprawiedliwości, a na statucie nie były wymagane nawet pieczątki?

Żeby wziąć dotację trzeba mieć pewność, że się ja rozliczy. Czyli sekretariat (który wymusi prawidłowy obieg papierów i nie pogubi umów i faktur), koordynatora projektu (który zrealizuje budżet co do grosza i się nie pomyli, zagwarantuje wykonanie wszystkich prac oraz napisze raport), księgowość (która wystawi umowy, wszystko policzy oraz wyśle odpowiednie kwoty do ZUS i US). Kiedyś policzyłem, że organizacja która bierze dotacje musi mieć min. 300 tys. obrotu rocznie. Poniżej tej kwoty można tylko zbierać składki, robić zbiórki itd. bo to wymaga mniej papierkologii, a w razie problemów nie trzeba zwracać tych pieniędzy grantodawcy.

Do tego suma 20k jest troche na granicy wykonywalnosci sensownego projektu. Jesli ma on miec jakas infrastrukture to zostaja pieniadze na miesiac-dwa pracy programisty i zero grafikow i innych specjalistow.

w sumie trochę zaskakujące, że odzew na forum jest po terminie składania wniosków a nie przed :). Nie złożyłem wniosku, bo moje zapytania o kopie dokumentów rejestracyjnych oraz upoważnienie do zawierania umów cywilnoprawnych wysyłane na forum zarządu nie spotkały się z odpowiedzią.

Nie zaglądałem tu 2-3 miechy, toteż przeczytałem wątek poniewczasie ;(