Da się wygenerować wms z obrysami budynków dla np. całego podkarpacia?? Jeżeli tak to poproszę.
Ten wms dla powiatu rzeszowskiego u mnie nie działa. A jak u was??
U mnie działa.
Okazało się że u mnie też działa ale nie wyświetla we wszystkich miejscowościach np. Pogwizdów Stary i Przewrotne.
Nie wiem czy była na forum wzmianka o tym, ale iD na liście podkładów ma teraz Geoportal.
Juhuuuu!!! DZIĘKUJĘ!!!
- co stoi na przeszkodzie żeby Geoportal był domyślnym podkładem dla Polski w P2/ iD?
- czy jest jakieś prosty sposób na czyszczenie z dysku zapisanych kafelków ortofoto w przypadku JOSM, wydaje mi się że ich nagromadzenie spowalnia program, a usuwanie i tworzenie od nowa domyślnego folderu z kafelkami co jakiś czas jest irytujące
2.Ja mam skrypt włączający JOSMa który po wyłączeniu go usuwa folder ~/.josm/cache. Tworzyć tego folderu nie trzeba, sam się zrobi.
to prosiłbym o link z tym skryptem lub podesłanie go na maila pod moim nickiem, a jeśli uruchomienie tego jest bardziej skomplikowane niż otwarcie pliku to też instrukcję obsługi
Obstawiam, że na Linuksie to coś w rodzaju
#!/bin/sh
java -jar josm-tested.jar
rm -rf ~/.josm/cache
Dałoby się to też zaadaptować na windowsowy bat, ale ja Windowsa nie znam.
Popierałbym to - akurat korzystam z iD i muszę pamiętać by podkład ustawić.
Było już, że aż tak się nie da. Ale jest na liście, a to już dużo.
Podrzuci ktoś działające WMSy z hydrografią i z siecią dróg dla powiatu kolbuzowskiego lub całego podkarpacia?
Ktoś posiada aktualny wms z siecią dróg powiatu kolbuszowskiego lub całego podkarpacia??
Podrzuci ktoś działające WMSy z hydrografią i z siecią dróg dla powiatu kolbuzowskiego lub całego podkarpacia?
I ja się podłączę - też by mi się przydało tło HYDRO, ale za pierona nie wiem, jak prawidłowy link docelowy miałby wyglądać.
Ktoś posiada aktualny wms z siecią dróg powiatu kolbuszowskiego lub całego podkarpacia??
Ogólnopolski iMPA (tam gdzie wdrożony):
wms:http://www.punktyadresowe.pl/cgi-bin/wms-impa?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=impa-ulice&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
EMUiA (też ogólnopolski):
wms:http://emuia.gugik.gov.pl:80/wmsproxy/emuia/wms?SERVICE=WMS&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=emuia:layer_ulice_labels,emuia:layer_ulice&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
pedrosek83:Podrzuci ktoś działające WMSy z hydrografią i z siecią dróg dla powiatu kolbuzowskiego lub całego podkarpacia?
I ja się podłączę - też by mi się przydało tło HYDRO, ale za pierona nie wiem, jak prawidłowy link docelowy miałby wyglądać.
@ Zibi może uda się Tobie wygenerować adres do tego WMSa tą samą metodą o której rozmawialiśmy kilka postów wcześniej…?
EDIT: a jednak mam go
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/HYDRO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
@ Zibi może uda się Tobie wygenerować adres do tego WMSa tą samą metodą o której rozmawialiśmy kilka postów wcześniej…?
EDIT: a jednak mam go
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/HYDRO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Co robię nie tak?
Preferences > zakładka WMS TMS > przycisk +WMS > wklejam link w pole Enter service URL > klik Get layers:
Could not parse WMS layer list.
To jest już gotowy link. Wklejasz go od razu do pola numer 4 i w polu 5 nadajesz nazwę. Sprawdź też czy nie podwoiło się wms: na początku, bo będą czerwone kafle.
Działa. Dzięki panowie.