Geoportal 2 / ortofotomapa - WMS URL

He he… Już działa, choć nadal nie wiem dlaczego :stuck_out_tongue: Zainstalowałem JOSMa z dystrybucji (wersja trochę przestarzała) wraz z zależnościami i nadal nie działało. Odpalam ponownie wersję najnowszą, którą instalowałem “ręcznie” i nagle jest…działa!! Myślełem, że to pakiety z zależności pomogły ale wywaliłem JOSMa dystrybucyjnego i jego zależności a przeźroczystość w JOSMie instalowanym “ręcznie” (najnowszym) nadal działa!!! Czary czy co? :smiley: Ważne, że jest OK.

No to fajnie, że działa. Dystrybucyjnego JOSM nie ma co używać, bo to najczęściej jakiś staroć sprzed kilku miesięcy. I jedyną zależnością dla JOSM jest działające środowisko Java, więc tym bardziej.

Widzę, że pojawiła się nowa ortofotomapa Wrocławia z 2021 :slight_smile:
Jakoś dziwnie szybko… Bo zdjęcia do poprzedniej były robione w kwietniu 2020, a dostępne były w marcu 2021, czyli po 11 miesiącach… a teraz są zdjęcia z, chyba, czerwca 2021, jest listopad i już są dostępne.

Orto z 2020 była ciemna, niewyraźna i paskudna, nic tam nie było widać. A tu wszystko wyraźnie i kolorowo :slight_smile:

Ktoś wie może, w którym dniu dokładnie były robione zdjęcia lub gdzie to sprawdzić?

Zwróccie uwagę na strasznie długie cienie na tej starej, chyba zdjęcia robili o osiemnastej…

Można to zobaczyć próbując pobrać na geoportalu. Gdy klikniemy w arkusz, to pokazuje się informacja z linkiem do pobrania. Widnieje tam data 29 maja 2021.