Gadżety. Wpinka do marynarki OSM Polska

Koledzy z różnych chapterów porobili sobie takie wpinki z logo OSM, mniej więcej jak ta tutaj:
https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Wpinka-do-butonierki-EM-2/4720

Taka mogła by być nasza wpinka:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:WpinkaStowarzyszenieOSMPolska.jpg

Koszty produkcji przy zamówieniu 100 sztuk nie są jakieś powalające.
Co sądzicie?

Tylko “Stowarzyszenie” lepiej by było dać u góry, dołem napisu do środka, a “OpenStreetMap Polska” u dołu, dołem napisu do zewnątrz.

Nie wiem, rzadko noszę marynarkę…

W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o marynarkę; w sensie: marynarzy :wink:

Pewnie są tu jacyś żeglarze, nawet ktoś pisał że edytuje OpenSeaMap. Czyli na upartego, mamy i marynarkę OSM Polska :smiley:

Ale się czepiacie :stuck_out_tongue: Co miał napisać wpinka w górną część reprezentacyjnego ubioru wierzchniego do wpięcia na lewo od zwisu męskiego prostego? :stuck_out_tongue:

Ja jestem za. Rozumiem, że miały by służyć na oficjalne spotkania Stowarzyszenia, targi itp. choć osobiście składam wniosek by wyposażyć w nie każdego członka jako element otrzymywany z automatu po rejestracji.

EDIT: Przed wysyłką można by wysłać zainteresowanemu maila z propozycją w której będzie on mógł odroczyć przekazanie wpinki do kolejnego spotkania mapowiczów by te koszty jednak ograniczyć.

Tak też myślałem. Mam taki znaczek i noszę go czasem. Paru kolegów już mnie pytało, co to takiego więc cierpliwie tłumaczyłem. Dwóch już mapuje :wink:

Mamy z żoną podobne wpinki przyczepione do sakw rowerowych.
Na forum internetowym jednej z marek samochodu, którego jestem właściciel, też mam logo z OSM i staram się rozpropagować ten projekt.
Kiedyś też próbowałem uzyskać info odnośnie jakiś drobnych materiałów informacyjnych promujących OSM. Bardzo często rozmawiam z rowerzystami czy też spotkanymi na szlaku piechurami i próbuje tak na szybko przedstawić czym jest OSM i takie gadżety w postaci jakiej drobnej ulotki ułatwiłyby sprawę - ale jakoś specjalnie nie było w tym kierunku odzewu. Teraz w dobie smart-fonów to już lekko trąci myszką, ale z drugiej strony zawsze to coś :slight_smile:
Tym bardziej, że w podobny sposób trafiłem właśnie na projekt OSM.
Pięć lat temu zgubiłem się w Ostrawie ( wtedy jeszcze nie miałem nawet GPS-a w telefonie) i zagadałem do innego rowerzysty o drogę. Okazało się, że jest z Polski i ma w telefonie wgrane mamy OSM - i tak własnie rozpoczęła się moja przygoda z tym fajnym projektem :slight_smile:

Ależ milordzie…
Nie czepiamy się, zauważam jedynie, że ja osobiście raczej nie będę miał gdzie tego przypiąć.
O, natomiast naszywek na plecak to bym wziął kilka.

U mnie odpada, nieprzemakalnych sakw lepiej nie dziurawić.

Ekhm, swego czasu stowarzyszenie rozdawało ulotki w formacie wizytówkowym. Aktualnie pracuję nad kolejną edycją, więc możesz trochę dostać, gdy już będą gotowe. Trzeba tylko nastawić się na zwrot kosztów wysyłki listem poleconym.
No ale nie rozgadujmy się na temat ulotek w wątku o wpinkach. :slight_smile:

Rzucam pomysł a Wy go łapcie:
Pobawmy się w XXI wiek. Na takiej ulotce może się znaleźć QR z linkiem do strony z obszerniejszą informacją - np. do strony Stowarzyszenia.

Myślę, że da się zrobić :wink:


(to poprzednia wersja).

Super pomysł :slight_smile:

Jak coś to byłbym zainteresowany :wink: