forum jest po talk-pl w http://openstreetmap.org.pl/kontakt/

http://openstreetmap.org.pl/kontakt/ - talk-pl powinno być po forum i pewnie z informacją że forum jest główne.

Patrzyłem na https://github.com/osm-pl ale tam kodu tej strony nie ma.

Strona jest na Wordpressie - masz przecież w stopce.
Poprawiłem to.

Opisy talk-pl i IRC-a należałoby również zmienić (IRC jest de facto martwy, ale talk-pl wciąż przydatny dla tych, którzy nie chcą zakładać konta na osm.org, o ile Zbychu zatwierdza wiadomości nie-subskrybentów, co z tego co wiem wciąż robi). Oraz wspomnieć coś o Discordzie.

Zmieniłbym też

“W sprawach dotyczących OpenStreetMap (znalezione błędy, pytania, uwagi) zachęcamy do pisania na polską listę dyskusyjną OSM.”

na

“W sprawach dotyczących OpenStreetMap (znalezione błędy, pytania, uwagi) nalepiej pisać na forum, ale można też użyć polskiej listy dyskusyjnej OSM.”

A czy ktos jeszcze korzysta z talk-pl? O ile na pytania osob z zewnatrz ktos odpowiada, ale na pytania techniczne zwiazanymi z osm, to mozna sobie dlugo poczekac.

Dobra uwaga.

Zmieniłbym więc w http://openstreetmap.org.pl/kontakt/

“W sprawach dotyczących OpenStreetMap (znalezione błędy, pytania, uwagi) zachęcamy do pisania na polską listę dyskusyjną OSM.”

na

“Jest też polska lista dyskusyjna OSM, ale nieaktywna. Osoby które odpowiedzą tam są też aktywne na oficjalnym forum.”


Ponadto - może ma sens tam Telegram i Discord podlinkować?

Tylko wez pod uwage, ze latwiej czlowiekowi z zewnatrz napisac maila (np na liste dyskusyjna), niz bawic sie w w tworzenie konta z ktorego nie bedzie korzystac. Najlepiej by bylo stworzyc jakiegos konkretnego maila do tego typu spraw, a nie zmuszac ludzi do pisania na liste dyskusyjna, czy tez na forum.

Nawet jak ktos zalozy konto na forum, to jak zobaczy, ze na dzien dobry witaja go anglojezyczne dyskusje, to moze zwatpic. Jak czlzowiek nie zna angielskiego, to moze nawet nie zauwazyc, ze jest forum dedykowane dla polskich uzytkownikow.

De facto zarzad@openstreetmap.pl jest takim mailem (który czytają tylko 4 nierzadko mocno zajęte osoby); duża część maili mogłaby albo trafić tutaj na forum, albo być uwagą ze zgłoszeniem błędu.

Nie wiem czy sprawdziłeś dokąd on prowadzi, ale link jest bezpośrednio do polskiego forum.

Czemu? Jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć to napisanie na forum nie jest chyba jakąś wielką przeszkodą.

Zwłaszcza że taki mejl by się wywrócił pod ilością zgłoszeń.

Ale jak ktos ma problem z OSM, bo np na osm jest blad i wszyscy kurierzy z okolicy wala do pani Jadzi, to nikt normalny nie bedzie pisal maila do zarzadu, bo wie, ze w normalnych przypadkach taki mail zostanie przechwycony przez pania z recepcji i wywalony w kosmos. Powinien byc mail typu “kontakt@*” dla ludzi z ulicy, ktorzy maja jeden konkretny problem z osm, a nie chca czytac regulaminu, czy innych technicznych pierdol.
Jak ktos nietechniczny zobaczy nazwy typu IRC, listy dyskusyjne, to z reguly odpusci.
Jak ktos chce sie czegos dowiedziec na temat osm, to znajdzie sposob, bo informacji na temat osm jest pelno w necie. A jak bedzie go bardziej intersowalo, to zalozy konto na forum.

Co do forum, to przyznaje sie, nie zwrocilem uwagi, dokad prowadzi.

Tak jak napisalem w poprzednim poscie. Pani Jadzii nie interesuja listy dyskusyjne, fora itp. Pani Jadzia potrzebuje najczesciej numer telefonu, lub maila, zeby zglosic jeden konkretny problem.

Zdaje sobie sprawe, ze ciezko znalezc osobe, ktora by byla chetna na odbieranie telefonow, lub maili od wszystkich, ale takie sa realia. Trzeba sobie zdac sprawe, ze wiekszosc ludzi nie interesuja szczegoly dzialania osm. Ma problem i chce uzyskac pomoc. To co sie bedzie dzialo w srodku organizacji, to juz nie sprawa Pani Jadzi.