Ja za pomocą Overpass’a jestem w stanie wyciągać spore ilości danych, tylko czasem trzeba trochę poczekać. Pomaga też czasem ustawienie timeout’u na wyższą wartość. Czasem to zajmuje minutę, czasem 3…
jeżeli chodzi o CSV, to w moim zapytaniu załatwia to:
[out:csv(::id, ::lat, ::lon, “name”, “name:ar”, “name:en”;true;“;”)];
Który powoduje, że zamiast zwracać OSM XML lub JSON, zwracany jest CSV z powyższymi atrybutami z OSM.
Jeśli się gdzieś nie pomyliłem - pierwsza paczka dla place in (‘city’,‘town’,‘country’,‘county’,‘state’,‘island’,‘neighbourhood’,‘farm’,‘region’,‘suburb’,‘hamlet’): osmapa.pl/w/iraq_wo_locality_village.zip
Sprawdźcie jak działa. village i locality jest duuużo więcej.
EDIT1: E, widzę, że też mam tylko name. Reszta tagów w tags.
EDIT2: dodałem ar i en
EDIT3: osmapa.pl/w/iraq_village.zip (uwaga po rozpakowaniu ponad 400MB)
EDIT4: osmapa.pl/w/iraq_locality.zip (po rozpakowaniu ponad 300MB)
Jak zwykle nie wiem czy odwzorowanie będzie odpowiednie.
Marimil, iraq_village.zip wygląda na właśnie to co potrzeba! Dałoby radę wyciągnąć też city, town, hamlet i locality ?
Przejrzę dokładnie dane i dam znać. Będzie trochę “czyszczenia” (arabskie nazwy są wpisane pod tag nazwy angielskiej etc.), ale jak będzie zrobione, to odezwę się z pytaniem jak to ładnie załadować do OSM.
W poście wyżej dodałem jeszcze locality. I to chyba będzie komplet place.
place | count
---------------+-------
| 1
country | 1
county | 4
state | 19
island | 36
neighbourhood | 45
city | 66
farm | 104
town | 114
region | 154
suburb | 155
hamlet | 926
locality | 16640
village | 23744
PS. W pierwszym linku masz city, town, itd. bez village i locality, które są oddzielnie, bo jest ich dużo.
Odzworowanie sprawdzę, zwykle używamy dla Iraku
Projected Coordinate System: UTM 38N
Geographic Coordinate System: WGS84
Ustawienie GCS_WGS_1984 zawsze się sprawdza jako baza, każdy program sobie poradzi z reprojekcja w locie.
Nie wiem jak dziękować. Jakie piwo preferujesz?
Z jednej strony cieszy, z drugiej smuci, ale OSM Polska jest efektywniejsze niż OCHA i MapAction
W ramach tegorocznego Google Summer of Code jest pomysł na przygotowanie lepszych materiałów w tym temacie. Jak się uda, to może na jesieni pojawi się coś nowego w tym temacie.
Drogi by się przydały!
Przejrzę jeszcze czy nie byłoby czegoś z infrastruktury wodnej, meczetów albo szpital potrzebne (napiszę co konkretnie).
Jakby dało się ustawić przy eksporcie
Projected Coordinate System: UTM 38N
Geographic Coordinate System: WGS84,
albo choć samo WGS 84 to byłoby świetnie.
Aktualnie czyścimy dane (dużo duplikatów), tłumczymy brakujące nazwy, i będziemy sprawdzać z tym co w terenie na ile się da. Mam nadzieję odesłać Wam nieco kompletniejszy zestaw danych za jakiś czas.
Może zamiast pracować na swoim zestawie danych lepiej byłoby zrobić to od razu na danych w OSM.
Nie za bardzo wiem jak miałby taki powrotny import wyglądać. Może ktoś bardziej obeznany się wypowie co będzie lepsze.
Ja z kolei nie mam pojęcia jak sprawnie sprawdzić 30 000 arabskich nazw bezpośrednio w OSM…
Ale np. jeśli będę mieć listę OSM ID dla punktów, które sa duplikatami tej samej miejscowości to będzie można je usunąć z OSM chyba dość łatwo. Dla tych dla których uzupełnimy/poprawiny nazwy angielskie i arabskie też chyba będzie można to jakoś uaktualnić korzystać z OSM ID. Ale zdecydowanie będę szukać porady kogoś bardziej obeznanego, i na pewno się uda.