edycje komórka - a edycje w komputerze - róznice?

Hej , gdy otworzę OSM przez maps.me mam 83 edycje - gdy otworze edycję przeglądarkową mam 252 edycje.
Czemu są takie różnice?

https://photos.app.goo.gl/NM8jiVj5MENPzoLD7

Pewnie dlatego, że maps.me podlicza tylko edycję wykonane w nim. (Choć chyba liczy edytowane obiekty, a nie zestawy zmian).

http://hdyc.neis-one.org/?sserafin

Maps.me to moja ulubiona mapa do pieszej nawigacji w terenie ale do edycji prawie wcale się nie nadaje. Ja używam dokładnego zbieracza śladów GPS OSMTracker a żeby nie tracić czasu na notatki podczas zbierania śladu opisujące to co napotykam po drodze po prostu pstrykam fotki które następnie wysyłam na Mapillary i w edytorze widzę nie tylko mój ślad GPS nałożony na widok satelitarny ale jeszcze wzdłuż całej przebytej trasy widzę nałożone na mapę własne zdjęcia z których odczytuję wszystko to co mi potrzebne.

OSM Tracker jest faktycznie świetny do zbierania danych. Niestety dużym minusem jest to, że nie pokazuje istniejących już obiektów na OSM i często taki ślad powiela dane z mapy. Osobiście często używam OSMAND+ (chociaż bez plusa też może być, tylko ma ograniczoną liczbę pobierania map Online), który sporo istniejących danych potrafi wyświetlić na ekranie a dodatkowo pokazuje informacje o prędkości dopuszczalnej na drodze. Jak mam coś do dodania na mapę, to mam skonfigurowane 2 szybkie akcje

  1. ‘dodaj punkt do śladu GPX’ dla szybkiego dodania punktu i wtedy muszę pamiętać o co mi chodziło (sprawdza się przy niewielkiej liczbie obiektów lub gdy mapuję tylko jeden rodzaj danych)
  2. ‘dodaj punkt do śladu GPX z opisem’, gdy zbieram więcej danych na trasie i opisuję skrótowo czego dotyczy dany punkt GPX.

Trochę jest z tym zabawy ale jak żona kieruje, to tym sposobem udaje mi się zebrać całkiem pokaźną ilość informacji :slight_smile:

Ten OSMAND jest przy okazji niezłym kombajnem, bo zawiera nawigację a mapy mogą być aktualizowane nawet kilka razy dziennie po zakupieniu subskrypcji Live. Jednego dnia dodaję dane do mapy a następnego dnia już one są widoczne w OSMAND. I to jest wg mnie duży plus :slight_smile:

Ten błąd dobrze mi znany jest już wyeliminowany wystarczy tylko w ustawieniach w zakładce “dostawca kafelków mapy” wybrać mapa rowerowa . “Mapnik” niestety nadal nie działa. A ślad zebrany OSMtrackerem jest dużo precyzyjniejszy niż ten zebrany za pomocą OSMand. Testowałem jeszcze GPSloger ale też słabo wypadł w testach OSMtracker jest najlepszy . Szkoda tylko że ta aplikacja nie jest aktualizowana. Mi precyzja jest potrzebna zawłaszcza gdy np. za pomocą GPSa oznaczam rogi nowo postawionego budynku którego jeszcze nie ma na fotopodkladzie Przykład https://www.openstreetmap.org/way/737410489