edycja POI

Witam, gdzie mogę edytować punkty POI, niestety podczas edycji mapy ich nie widzę? Tak jakbym mial inna nakładkę punktów POI

Musisz podać trochę więcej szczegółów - inaczej ciężko domyśleć się o co konkretnie Ci chodzi :confused:
Zakładam, że korzystasz z OSMAnd i wcześniej ściągniętych map offline?
Jeśli faktycznie tak jest, to istotnie możliwość edycji mapy OSM z poziomu OSMAnd jest dość ograniczona.

Tak na szybko i z androida to edytorem Vespucci. Teoretycznie jest to pełny edytorr, w praktyce rysowanie linii paluchem po ekraniku telefonu zwykle powoduje błędy i lepiej unikać. Ale dodawać i edytowac POI jak najbardziej można.

Możesz też zostawiać uwagi (osmandem, vespuccim, maps.me, StreetComplete - wiele aplikacji to umożliwia) i jeśli zostawisz wystarczająco dużo informacji, ktoś to w końcu doda. To na wypadek, gdybyś się obawiał, że więcej zepsujesz, niż poprawisz, ale tak poza tym jk najbardziej zachęcamy do samodzielnego mapowania.

A właśnie, StreetComplete. Apka nie jest edytorem, ale za to pokazuje, jakich informacji w okolicy brakuje i umożliwia ich uzupełnienie nawet jesli nie ma sie pojecia o edycji mapy.

Ja bym powiedział że STreetComplete jest edytorem ale mono wyspecjalizowanym.

Vespucci jest edytorem umożliwiającym pełny dostęp do danych OSM i ich dowolną edycję (choć narysowanie większych kształtów jest dość irytujące, bywa to jednak wygodniejsze niż robienie notatek i rysowanie ich w domu).