Gerrit,
Ik heb ook gekeken naar je aangebrachte area’s
Wat er fout gaat:
Als eerste gebruik je data vanuit de BGT, die geïmporteerd wordt middels een door jou gebruikte tool.
Je weet inmiddels dat een import aan regels gebonden is.
Dat is de eerste weerstand die je steeds te horen krijgt.
Daarnaast verdiep je je niet goed (genoeg) in OSM hoe het toegepast zou moeten worden.
Als je je plannen bespreekbaar maakt, zijn er best mappers die je willen helpen, maar je gaat steeds op eigen voortschreidend inzicht te werk waardoor je steeds lik op stuk krijgt.
Ik kan me niet voorstellen dat dit motiverend werkt.
Over highway en area’s.
De door jouw gebruikte tagging:
area=yes
highway=tertiary
lokaalID=G0180.c5658f76a1394bb586a924cc3fe22897
namespace=NL.IMGeo
source=BGT
visibility=yes
Je ziet dat highway=tertiary gewoon een weg is, deze wordt door OSM gezien als routerende lijn.
vandaar dat routeplanners (zoals in het topic aangegeven voorbeeld OFM) deze wegen laat zien, en de mist ingaan tijdens het routeren.
Maar er zijn natuurlijk zeer veel kaartmakers die gebruik maken van de OSM database waar deze routers navigerende toepassingen van maken.
Ik zou je willen voorstellen om op je smartphone “OsmAnd” te installeren, dan krijg je een indruk wat er allemaal mogelijk is in routerings land.
Aangezien je (naar ik aanneem) een GIS achtergrond hebt, ben je een kaartmaker en geen route mapper.
Wel is het zaak dat deze beide stromingen samenwerken om de database bruikbaar te houden, hiervoor zijn juist alle afspraken die nageleeft moeten worden.
OpenStreetMap is een samenwerkingsproject, en we moeten samenwerken om de beste kaart te maken. Anders krijg je volledige anarchie waardoor iedereen maar doet wat hem zelf goed dunkt. Helaas zie ik je als één van dit soort personen.
Toch probeer ik middels deze uiteenzetting begrip te krijgen van je voor de andere doelgroepen, en dat je je aan de OSM regels gaat houden in de toekomst.
Er zijn namelijk OSM mappers die dezelfde manier mbt area tagging willen hebben op de OSM kaart.
Hier hebben ze goed over nagedacht om de routekaarten niet in de weg te zitten.
Ook is hier informatie op de wiki na te lezen:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/area:highway
Om een wegvlak aan te brengen hebben ze de tag “area:highway=secondary” (secondary is een voorbeeld key, dit kunnen natuurlijk ook alle andere varianten zijn.)
Middels deze tagging breng je een area aan, zonder dat je een highway=tertiary + area=yes plaatst die alle perikelen geeft die je hierboven leest.
Toch is het zaak dat je niet blijft importeren!
Dit zal gecontroleerd blijven worden, en je hebt de kans dat de DWG je niet meer toe laat op OSM.