Dyskusja o tagowaniu pod render

Nie, to nie jest złamanie tej zasady, bo żaden z zastosowanych tagów nie jest nieprawdziwy.

Edit by moderator: Wydzielone z wątku: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=22236

Co to w ogóle znaczy, że tag jest lub nie jest “nieprawdziwy”? :wink:

Nazywaj to jak chcesz, kwestia dyskusyjna i zależna od kontekstu :stuck_out_tongue: Chodzi o to, że zgodnie z zamysłem schematu public_transport tagi highway/railway=bus_stop/tram_stop i highway/railway=platform stają się zdeprecjonowane i nie powinno się ich stosować w tym schemacie, a w przyszłości w ogóle nie powinno się ich stosować. Inaczej mówiąc tagi public_transport zastępują tagi stare. GŁówny powód, dla którego tu są to kwestie renderingu i jakiejkolwiek widoczności przystanków na kafelkach. Chodzi zatem o kontekst użycia tagów, a nie o to czy znacznik jest generalnie w użyciu :slight_smile:

Załóżmy, że ktoś mapuje z Binga. Widzi piękną, niebieską bieżnię lekkoatletyczną. Ale przecież przy poprawnym tagowaniu wyrysuje się na zielono wtedy. Ale przecież natural=water jest niebieskie, klik, dodane, dobrze wygląda na mapie. To jest tagowanie pod renderer, celowo używając nieprawdziwych tagów, a nie używanie starego/nowego schematu tylko po to, żeby go było w ogóle widać na mapie :wink:

Przeglądnąłeś chociaż ten schemat, o którym mowa? Nie chodzi o nieużywanie (btw, rzeczowniki odczasownikowe piszemy razem) starego/nowego schematu, a o ich mieszanie. Pod pojęciem mapowania pod renderer określamy wszystkie “triki”, które poprzez dodanie innego/złego/nadmiarowego tagu wpływają na przedstawienie obiektu w konkretnym stylu kafelków, a nie tylko jakąś zamianę bieżni w tor wodny, bo to podpada raczej pod głupotę lub wandalizm. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to nie mąć początkującym, którzy kiedyś mogą to przeczytać, w głowach :stuck_out_tongue:

Z tego co zrozumiałem, to nie do końca mi się tak wydaje.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tagging_for_the_renderer