dynamiczne markery?

Witam,

Interesuje mnie temat dynamicznie generowanych markerów, coś w stylu mapki po zalogowaniu na konto http://www.openstreetmap.org/user/jakis-user gdzie pokazuję najbliższych użytkowników. Przejrzałem temat http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OpenLayers_Dynamic_POI ale nie działa tam część linków. Z googlem też już się poddaję… Może mi ktoś naświetlić sprawę i/lub dać jakiś namiar na temat?

Kiedyś dośc sporo sie tym bawilem :slight_smile: i uzywajac openlayers napisalem taka prosta stronke, ktora sciagala z XAPI POI i je wrzucala do mapy. Gdzieś to mam wiec jak bedziesz miał problem to poszperam na dysku i się znajdzie :slight_smile: ale na początek tu masz przykłady użycia OpenLayers http://openlayers.org/dev/examples/ i tam miedzy innymi jest przykład:

1.Advanced OSM Layer, który pobiera XAPI (nie jest obecnie sprawny ale mozna sobie na dysk plik osm pobrac i zadziala)
2.Drag Feature Example
3.Dynamic POIs via a Text Layer

Ja bawilem się korzystając z tych przykładów :slight_smile:

Ech… tyle się już dzisiaj oczytałem w temacie, że z chęcią zerknę na Twoją pracę :wink:

Tego próbowałem, mam w pliku ~4000 punktów i jak wyświetlam wszystko naraz to raczej wolno chodzi :-/

Od siebie dodam http://developers.cloudmade.com/projects/show/web-maps-lite
Nie używałem tego, ale tutorial zapadł mi w pamięć.

Byloby latwiej gdybys podal konkrety i co rozumiesz przez dynamicznie generowane. W javscripcie mozesz latwo zazadac dodania markerow z listy ktora bedzie pobrana z jakiegos adresu, moze to byc adres skryptu php (lub Twojego ulubionego jezyka) ktory wygeneruje te liste. Zamiast tego cala stronka moze byc skryptem php w ktorym lista POI bedzie wygenerowana w czasie sciagania pliku.

Jesli chodzi po prostu o wyswietlenie markerow ktorych jest za duzo zeby byly widoczne jednoczesnie, to przejrzyj te dwa przyklady odnoszace sie do “Cluster strategy” na http://openlayers.org/dev/examples/

Nie powinieneś ładowac az tyle punktów na raz :slight_smile: znaczy powiem inaczej, jak jest za duzo punktów to potem na starszych kompach moze nawet pamięci braknąc. Opowiedz jaki ma byc cel tych POI :slight_smile: gdzie chcesz tego uzyc i w jaki sposob. Ja np. nie mialem wiecej POI niz 500 w jednym momencie, a wygladalo to w ten sposob ze podzielilem mape na kafle i wczytywalem tylko te widoczne.

Potrzebuję wczytać lokalizację bankomatów wybranego banku :-/

Ok, a jak to wyglądało, tzn. wczytywanie tylko widocznych POI? Bo co np, jeśli użytkownik oddali mapę tak, że będzie widać cały świat? Czy openalayers automatycznie dostosuje liczbę wyświetlanych detali (w tym wypadku markerów - dzałamy rozumiem na warstwie Openlayers.Layer.Markers) do poziomu oddalenia? Raczej nie… a fajnie by było… Jakiś pomysł?

Przoczyłem Twój post. O to właśnie chodzi! Dzięki! :slight_smile: