Widzi mi się, że idea jest taka, żeby maxspeed podawać tylko tam, gdzie jest różna od domyślnej, a aplikacje niech wiedzą jaka jest ta domyślna. I w razie zmiany wartości domyślnej nie trzeba lecieć przetagowywać w całym kraju.
Z tego co wiem to póki co żadna nawigacja nie umie wykorzystać maxspeed:type, więc zwykły maxspeed musi zostać jeśli chcemy by ograniczenie działało. Moim zdaniem należy dawać obydwa tagi, a kiedyś jak maxspeed:type zacznie być wykorzystywane, to się botem wywali zwykł maxspeed.
Może mnie ktoś oświecić, czym ten atrybut funkcjonalnie różni się od source:maxspeed?
A istnieje jakaś realna szansa na aktualizację tych domyślnych o inne niż podstawowe często spotykane wartości?
Kiedyś poruszałem taki przykład: mamy dla Polski teren zabudowany z ograniczeniem do 50 (PL:urban). Bardzo częstym przypadkiem jest biała tablica obszaru zabudowanego z ograniczeniem do 40. Najbliżej jej do PL:zone40, ale to jednak nie do końca to. Trzeci nierzadko spotykany przypadek, to biała tablica z ograniczeniem do 40, ale tylko dla ciężarówek.
Moim zdaniem, przynajmniej te dwa ostatnie przypadki powinny być dodane do wartości prawidłowych.
Czasem spotyka się też takie ograniczenia pod zielonymi tablicami, ale dużo rzadziej.