Dawna droga wojewódzka nr 341 Brzeg Dolny - Prawików

Chciałbym zmienić kategorie tej drogi z Tertiary na Secondary. Ale cały czas mi ją ktoś usuwa, chciałbym podyskutować na ten temat i czy mogła by być na stałe secondary.

A czemu uważasz, że powinna być secondary?

Tak, uważam.

https://www.openstreetmap.org/way/179080788/history

pytanie 1: czy miałeś/miałaś już wcześniej inne konto na OSM które zostało zablokowane? Lub wrzucało sfałszowane materiały ( https://www.openstreetmap.org/changeset/114555568#map=13/51.2311/16.5667 )

pytanie 2: Czy edytujesz z kilku kont? ( https://www.openstreetmap.org/changeset/114359614 https://www.openstreetmap.org/changeset/115377831 https://www.openstreetmap.org/changeset/112655203 )

To można zgadnąć z pierwszego maila.
Pytanie było, CZEMU tak uważasz?

Przepraszam, źle mi wysłało. Uważam tak ponieważ droga ma taką samą role jak DW338 Wołów-Prawików i łączy Wołów i Brzeg Dolny z miastami na południu województwa.

Tak wrzucałem fałszywki ale po prostu chciałem zmienić na mój ład osm. A po za tym cały czas mi usuwają zmiany które nie są fałszywe (jak np. właśnie to secondary). A co do kont to nie edytuje z kilku tylko że nie moge się zalogować na poprzednie więc tworze nowe. a po za tym ta blokada która tam była powstała tylko na 23h z tego co widziałem. A po za tym nikt ze mną nie dyskutował np. o zmianie na secondary tylko po prostu mi usuwali dopiero teraz dyskutuje z kimś na ten temat, próbuje to edytować od dawna ale ludzie mi usuwają.

(Mówie o tej zmianie z tertiary na secondary)

Nie bardzo rozumiem. Chciałeś przerobić OSM po swojemu, więc wrzucałeś fałszywe dane? I jak to miało zadziałać?
OSM działa w ten sposób, że uzgadniamy zmiany, inaczej efekt naszego działania, czyli mapa, nie miałby żadnego sensu.
Partyzantka ma tu małe szanse.

I to jest sygnał do podjęcia dyskusji. Już po pierwszym wycofaniu zmian. Można na przykład pod tą wycofującą zmianą spytać jej autora, czemu to zrobił i przedyskutować z nim, czy może jednak Twoja zmiana jest właściwa. A jeśli nie dojdziecie do porozumienia, to przynieść sprawę na forum, czyli tutaj, tak jak teraz to zrobiłeś. Tylko wcześniej, bo…

…bo wojna edycyjna spowoduje ban. I tworząc nowe konta do kontynuacji wojny edycyjnej uzyskasz tylko tyle, że zostaniesz uznany za wandala.

  1. Dlatego należało samemu wcześniej zacząć dyskusję. Tu, na forum, bo to jest główny kanał komunikacji społeczności.

  2. “Ludzie”? W sensie, że więcej niż jedna osoba? Czy to nie jest wyraźny sygnał, że Twoja zmiana nie jest akceptowana przez społeczność OSM?

  3. “Dowody na discordzie OSM” to trochę mało. Warto je przytoczyć tutaj, bo nie wszyscy mamy discorda, a nawet jeśli mamy, to najprawdopodobniej nie będziemy przetrząsać wszystkich kanałów w poszukiwaniu dowodów. Chcesz nas do czegoś przekonać, przynieś te dowody tutaj.

Część mapperów zajmuje się utrzymaniem spójności danych i to jest dobre. Jeśli Twoja zmiana jest wycofywana, spróbuj przekonać społeczność na forum. Jeśli Ci się to nie uda, przynajmniej zobaczysz kontrargumenty i będziesz wiedzieć, czym się kierujemy, usuwając Twoje zmiany. Może się zdarzyć i tak, że nie będziesz przekonany, że Twoje zmiany nie są prawidłowe, wtedy cóż, trzeba z tym żyć. Mi też się kiedyś tak zdarzyło i jakoś z tym żyję.

To znacznie lepszy pomysł żeby zacząć dyskusję tutaj, niż wojna edycyjna, fałszywe zdjęcia i multikonto, kiedy poprzednie dostaje bana. A jakie możesz podać argumenty za tą zmianą?

Jestem z pobliża tej drogi, uważam że droga pełni równorzędną role do DW338 która prowadzi z Wołowa (nawet tak wnioskuje przejeżdzając oboma drogami) tylko że droga straciła kategorie secondary tylko przez to że zabrano jej kategorie drogi wojewódzkiej. Łączy Brzeg Dolny z południem województwa tak samo jak droga z Wołowa która ma wyższą kategorie. Droga jest wąska i kręta, wiem o tym sam uważam że jakość tej drogi to dno ale trzeba brać czasem rzeczy po tym co łączą jesli pełni role która jest na secondary to powinna być secondary.

Dopiero teraz odkryłem forum, i będe dyskutować tu a nie na discordzie jak to robiłem lub wprowadzałem “wojny edycyjne”

Nie znam tej okolicy, ale są faktycznie jakieś argumenty za secondary

  1. @Temat-Droga pisze, że jest z okolicy tego miejsca, a opinie lokalsów są zawsze mocno precyzyjne
  2. Droga była secondary, kategorię zmienił @szalona_entropia jako powód podając zmianę urzędowej klasyfikacji - to nie jest żaden powód do zmiany
  3. Z Brzegu Dolnego w tym kierunku nie ma innej drogi o takiej (lub wyższej) kategorii.

Ale to powinni się wypowiedzieć ci którzy zmiany wycofywali, piszecie też że była już jakaś dyskusja na Discordzie, z którego ja nie korzystam. Ja sam pewnie też bym dał tej drodze kategorię secondary.

Teraz również nawiąże do odcinka dalszego dawnego przebiegu tej drogi, obecnie jest do Wrocławia nowa, nowocześniejsza droga która ma o wiele większy ruch niż tamta. Mówie to ponieważ niektóre osoby mogą mieć zastrzeżenia że czemu nie cały odcinek dawnej drogi nr 341 zmienić na secondary.

Moim zdaniem:

  1. Nie zgodzę się co do kategorii dróg, lokalsi, a szczególnie na odludziach maja tendencję do zawyżania kategorie dróg.
  2. Jest alternatywa przez Naborów, Stobno i 338

Dla tej pobocznej drogi kategoria highway=tertiary jest wystarczająca.

Nie jestem z odludzia tyle ci powiem.
Po co mają nadrabiać kilometry? A po za tym alternatywa drogami po których tiry nie mogą jeździć to nie alternatywa, droga musi mieć przystosowanie takie by mogły po niej jeździć tiry i osobówki, a ta droga ma taką pomimo tego że w najlepszym stanie nie jest. Po za tym nie zawyżam ponieważ z większością się zgadzam i to jest tylko 1 z 2 przypadków gdzie chce zmiany z tertiary na secondary, drugi to Środa Śląska - Węzeł Kostomłoty o którym napisze w innym poście. (Do Aim311)

Osoby wycofujące de facto nie musiały sprawdzać sensowności tej zmiany. Sam fakt braku źródła czy sensownego uzasadnienia jest wystarczający żeby daną zmianę wycofać. A dodając multikonta, fałszowanie zdjęć, czy jawne dodawanie “żartów” raczej nie widzę dlaczego te zmiany nie miałyby od razu być wycofywane. Sam autor do tej pory robi głupoty (niedawno ta droga znowu stała się secondary, pomimo, że dyskusja wciąż trwa) starannie dbając żeby jego wiarygodność nie wzrosła.

Myślałem że dyskusja skończona.

Dopiero się rozkręca, dyskusje na forum liczy się w dniach i tygodniach, a nie w minutach i godzinach :wink:
Moja rada: przywróć tertiary i poczekaj.

Przywrócona już dawno (przez kogoś)