Czy addr:street:sym_ul jest zbędny? Czy powinien być usuwany?

Był dodawany przy starych importach, według https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=803084#p803084 i https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=815941#p815941 jest zbędny.

Tag pojawia się w dyskucjach, niektórzy myślą że warto spędzać energię na jego dodawanie.

Czy jest OK opisanie go jako zbędny i niepotrzebny?

Czy jest dobrym pomysłem usuwanie go automatycznymi edycjami?

Czy jest dobrym pomysłem by edytory (jak iD i JOSM) przestały go wyświetlać i automatycznie go usuwały przy edycji danego obiektu?

Nie jest aż taki zbędny.
Numer z tego tagu można sobie wyszukać w
https://eteryt.stat.gov.pl/eTeryt/rejestr_teryt/udostepnianie_danych/baza_teryt/uzytkownicy_indywidualni/wyszukiwanie/wyszukiwanie.aspx?contrast=default i porównać zapis (teoretycznie zgodny z uchwałą rady gminy) z tym, co jest w OSM. Może się nawet okazać, że dany identyfikator nie istnieje (kompletnie lub w danej miejscowości) - oznacza to z reguły, że nazwa lub zapis nazwy ulicy uległ zmianie. Nie da się tego zrobić w pełni automatycznie, jednak półautomatycznie już tak (można automatycznie wykryć niezgodności i ręcznie je weryfikować).

Przy ręcznym dodawaniu adresów, oczywiście, nie opłaca się dodawać tego tagu. Jednak, wg mnie, przy importach nie ma powodu by z niego rezygnować.

Jak już wspomniałem, dla niektórych ten tag może być nawet przydatny. Stąd uważam, że nie ma sensu by opisywać go jako „zbędny”, a tym bardziej automatycznie usuwać (patrząc na ilość tych tagów w całej Polsce byłoby to zresztą bardzo długotrwałe).

BTW, w Czechach ma się dobrze dużo bardziej zbędny i niepotrzebny tag: ref:ruian:addr=* - czyli numer referencyjny konkretnego adresu…

Już to zrobiłeś tydzień temu;)

Najlepiej po prostu przestać go importować.
Mapę robimy dla ludzi, nie dla botów.
Ja od zawsze wywalam ten tag. Skoro nikt przez 12 lat nie udokumentował jego znaczenia i użycia, to znaczy, że nie jest potrzebny.
Jak komuś zależy, to się postara, tu przykład: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dgive_box

iD go nie wyświetla. A przy usuwaniu całego adresu, ten tag zostaje jako resztki.

Wiem, ale chcę potwierdzić że jest to OK.