Co to jest ?

Na razie oznaczyłem to jako przydrożną kapliczkę nie wiem czy właściwie. Jaką religię wybrać może ktoś mi podpowie? https://www.mapillary.com/map/im/U0ilzqH1_-RFj5xjIJ7j4A

Krzyż słoneczny.

paganism

Zrobione :slight_smile: https://www.openstreetmap.org/node/6894707985 Teraz mamy chyba jedną jedyną pogańską kapliczkę w Polsce :smiley: Jak skasować ten wątek jako już nieaktualny?

Dlaczego chcesz kasować wątek? Forum służy też jako archiwum pytań. Jeżeli chciałeś zostawić mniej śladów, to trzeba było pytać na IRC.

Z prostej przyczyny żeby nie zaśmiecać forum pytaniem już nieaktualnym. Nie mam nawet pojęcia gdzie jest chat na OSMie. Ale jeśli pytanie jest przydatne do archiwum pytań to nie mam nic przeciwko temu żeby zostało. Choć mało prawdopodobne że ktoś jeszcze odnajdzie pogańską kapliczkę w naszym chrześcijańskim kraju i pierwsze co zrobi to będzie przeszukiwał archiwum pytań aby się dowiedzieć co to jest takiego.

Funkcja “zamykania” bądź archiwizowania wątków mogła by być przydatna.

Jeśli chodzi o chat, to wiem, że jest jeden na Matrix.

Pewnie nie, ale ktoś, kto już przeczytał ten wątek i spotka kiedyś taką kapliczkę, to będzie wiedział, co to jest :slight_smile:

Ten symbol był również wykorzystywany przez religie chrześcijańskie. Wiki o tym wspomina. Patrząc na stan tej kapliczki (odmalowana) oraz biorąc pod uwagę fakt, że jest umieszczona na drzewie, to raczej pogańska ona nie jest (bo to drzewo chyba z 2000 lat by musiało mieć). Figury nie ma w kapliczce, bo pewnie w wiejskiej pracowni renowacyjnej wylądowała, i wróci jak ją ktoś pędzlem obsmaruje. Sam kamień też na tak leciwy nie wygląda, aby czasy pogańskie pamiętał.

Ok, jest neopogańska. Czy to coś zmienia?

Czyli w skrócie, to zwykła kapliczka na drzewie - żadna pogańska albo neopogańska :slight_smile: