Cmentarz Powązkowski w Warszawie - prośba o pomoc

Sytuacja jest poważna, bo to jeden z najważniejszych polskich cmentarzy, a numerów kwater brak. Wstyd. Zabrałem się za mapowanie tego, ale chyba słabo mi to idzie (szukajcie moich sektorów w okolicach IV bramy) :smiley:

Teoretycznie nie powinno to byc aż tak trudne, bo ramowy układ chodników już jest naniesiony, trzeba wyrysować sektory, a planow cmentarza roznej masci jest w sieci od grona i ciut ciut. Ale nie potrafie tego zrobic w iD tak ladnie, jak jest zrobiona np. Wólka Weglowa w Warszawie, gdzie każdy sektor jest członkiem relacji inner. To już musiałby ktoś kto opanował JOSM :smiley:

Ma ktoś ochotę podłubać ku chwale ojczyzny? Osobiście podejmuje się rozwiązać wszystkie wątpliwości w terenie, mam niedaleko :smiley: Jak sie nie znajdzie, to zrobie to na piechote w iD: nie bedzie tak elegancko, ale za to skutecznie…

To najważniejszy cmentarz w Polsce na którym spoczywa bardzo wielu znanych i zasłużonych ludzi i choćby poprzez szacunek dla nich powinien być wyrysowany wzorcowo. Zalecam też przejść się z GPSem i aparatem i pooznaczać dokładnie lokalizację grobów najważniejszych osób. O własnie w ten sposób http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=52.06672&lon=15.09428&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF

A tu drugi przykład http://openpoimap.org/?map=various&zoom=17&lat=49.83183&lon=24.05595&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF

Aplikacja najdokładniejsza do zbierania śladów to OSMTracker rejestruje ślad z interwałem 0 sekund i jest najlepszy ze wszystkich aplikacji które testowałem. Niestety ja jestem zbyt daleko bo chętnie sam bym tam pomapował.

No, od dekady ten cmentarz czeka na oznaczenie numerów kwater, i jakoś nikt wzorcowo się nie zabrał, więc publicznie grożę: jak mi nikt nie pomoże to zrobię to niewzorcowo :smiley: :smiley: :smiley:

Ślady ścieżek zbiorę i poprawię tą sieć w rogach, ale główne alejki są jednak wyrysowane akceptowalnie

Damy radę :slight_smile:

W przypadku Starych Powązek nie jest to faktycznie trudne. Na WMS-ie Miasta Stołecznego Warszawy wszystkie sektory mają wyrysowane dokładne granice wraz z numerami. Wrzuciłem tego WMS-a do Tracer-a i bardzo dobrze się trasuje, więc mogę Ci wyrysować Powązki w jeden wieczór. :smiley:
Czy jednak ktoś ze Stolicy orientuje się czy mamy zgodę na korzystanie z WMS-a http://wms.um.warszawa.pl/serwis ?
Jeśli jeszcze nikt nie dopytywał to prośba do Ciebie abyś napisał maila do Biura Geodezji i Katastru W-wy (BG-informacjapubliczna@um.warszawa.pl) i spytał o zgodę na pobranie danych do projektu OSM plus opisał cel importu (uzupełnienie granic i numerów sektorów). Jak będziesz to miał daj znać a ja wrzucę obrysy i numery sektorów.

Fotografii grobów na Powązkach bym nie wrzucał – na wyszukiwarce grobów praktycznie każdy nagrobek na Starych Powązkach ma już zdjęcie.

Prawdziwe wyzwanie to dwa inne cmentarze w okolicy, czyli Cmentarz Ewangelicko-Augsburski i Żydowski.
W przypadku Cmentarza Żydowskiego wyrysowanych jest jedynie kilka ścieżek, a w przypadku Ewangelickiego nawet tego nie ma (choć z tego co widzę dałoby się te ścieżki nanieść na podstawie Fotoplanu 2018).

Zatem tutaj faktycznie można się wykazać z odbiornikiem GPS i aparatem, pytanie czy podejmujesz taki challenge :confused: ?

Jak do jutra nikt sie nie odezwie, to napisze.

Oooch, tam nie tylko sektory sa, ale wrecz groby! Wiec gdyby to zrobic jakims sprytnym importem…? Czy nierealne jest zaimportowanie do OSM grobow?

Z przyjemnością postaram się ogarnąć, ale to już w jakiś weekend. Za dnia trzeba iść…

Zdjęcia to tylko miły dodatek i pomoc podczas dodawania nowych obiektów bo lepiej się przepisuje ze zdjęć niż z notatek i zdjęcia nie są konieczne
Uważam że byle ławka w parku kosz na śmieci czy dozownik z woreczkami na psie kupy nie są ważniejszymi obiektami do oznaczania na mapie niż groby wielkich zasłużonych Polaków.
To bardzo dobrze że istnieje taka świetna wyszukiwarka grobów ale gdyby najważniejsze groby istniały też na OSM to było by jeszcze lepiej. A link do grobu znalezionego na tej wyszukiwarce można by podczepić do OSM tak jak tutaj: https://www.openstreetmap.org/node/6887095433
Mapy mobilne offline to także doskonała wyszukiwarka działająca bez internetu. (NIE BĘDZIESZ MIAŁ WYSZUKIWAREK CUDZYCH PRZE DE MNĄ :D) Zobacz koniecznie ten link nagrałem dla ciebie krótką prezentację. https://photos.app.goo.gl/Ng7UJf8T4fGLHapk9 jestem pewien że zmienisz zdanie choć ogrom tego co jest do zrobienia przyprawia o zawrót głowy.
A i jeszcze jedno wyszukiwarka grobów też wymaga aktualizacji. Zdjęcia na niej zaprezentowane są bardzo kiepskiej jakości a gdy szukałem na niej grobu Jana Kobuszewskiego to znalazło mi inny grób. Natomiast grobu Witolda Pileckiego nie odnalazło wcale.
Pozdrawiam . Gdybym mieszkał w Warszawie to tygodniowo mapowałbym kilka sektorów cmentarza.

Inna wyszukiwarka Witolda Pileckiego odnalazła choć z precyzyjnym wskazaniem grobu słabo https://nekropole.info/pl/Witold-Pilecki

Ok, znalazłem. Zgoda jest niepotrzebna, wystarczy wysłać im email z informacją że się korzysta, co już uczyniłem:

Zrobione => https://www.openstreetmap.org/changeset/78257573

Do poprawienia gdzieniegdzie przebieg ścieżek i ogrodzenia (tak aby nie przecinało sektorów).