Chwalmy się - Best of OSM

Zauważyłem, że nie ma żadnego punktu z Polski na stronie:
http://bestofosm.org/

Co mi przychodzi do głowy:

  • Wieluń
  • 3d Warszawa

Ale pewnie jest jeszcze wiele miejsc, którymi się możemy pochwalić :slight_smile:

A co nam to da?

Przyznam, że nie do końca rozumiem sens twojego pytania - wyczuwam w nim jakąś obawę albo sprzeciw, ale nie wiem które z nich bardziej i w jakim stopniu. Ja bym tam zapytał najpierw: a w czym nam to może zaszkodzić?

Może to kogoś zachęci do projektu albo zainspiruje do lepszego zadbania o jakiś kawałek mapy, skoro zobaczy dobry przykład (zakładając oczywiście, że tam są dobre przykłady), a komuś sprawi dodatkową satysfakcję. To źle czy obawiasz się innego efektu?

Jasne,
WiktorN, wyślij propozycje (Warszawa, Wieluń) wraz z krótkim opisem na adres: info@geofabrik.de
może jeszcze jakieś inne miejsca? Np. Szczecin…

Dużo więcej można dodać. Np. zoo we Wrocławiu, ale nie wiem czy nie wymaga aktualizacji

Nie no, jeśli ktoś zachęca mnie do jakiegoś działania to chciałbym poznać korzyści wynikające z tego działania :slight_smile:

ja widzę sens np. taki, że jeżeli komuś (najczęściej są to firmy, które chcę zachęcić do korzystania z OSM) chcę pokazać przykłady miejsc, których OpenStreetMap jest znacznie dokładniejsze od Google czy HERE Maps to mogę z takiej strony na szybko wybrać albo berlińskie zoo, które jest zaznaczone albo np. Wieluń, którego zaznaczonego nie ma, a nie zawsze jest to pierwsze miejsce które by mi przyszło do głowy na prezentacji :). Inna sprawa, że skoro często podkreślamy, że w statystykach światowych OSM jesteśmy zawsze w czołówce, to warto by się zaprezentować z przytupem na łamach środowiska OSM.

Tylko lepszy efekt osiągnęłoby się, gdyby na bestofosm.org była pod ręką warstwa z mapą google. Gdy się nie ma naocznego porównania do innej mapy to efekt jest słaby.

Dla mnie to fajna referencja. Można zobaczyć jak wygląda np. super zmapowane miasto i czego brakuje w moim.

true, pomysł z google jest dobry :slight_smile:

Hm, i nadal nic w Polsce? Nawet po kilku miejskich sprintach? To by się przydało np. Mateuszowi, jak ostatnio szukał dobrze zmapowanych okolic (zapewne do testów wyświetlania):

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=31981

EDIT: warto też spojrzeć od innej strony niż chwalenie się - tam są też wyświetlane najbardziej interesujące miejsca (niekoniecznie najlepiej zmapowane), więc można stworzyć taką ogólną mapkę atrakcji. A te najlepiej zmapowane można potem pokazywać jako wzór do naśladowania i przykład dla następnych. Szkoda tylko, że samo zgłaszanie jest takie nieco toporne.