Cтатус дороги районного значення

Колись давно затвердили рішення що дорога з ref C***** /дорога районного значення / повинна бути unclassified
Tertiary вона може бути як вийняток
Зараз я перейменовую вулиці і кругом дуже часто ці дороги tertiary навіть у глухих селах
Суть питання : у глухих селах замінювати на unclassified чи зараз вирішено нехтувати цим правилом і вирішено вивести районні ref C****** і областні дороги ref O****** на один рівень tertiary

@Monstrofil можеш допомогти з питанням? :pray:

The highway=tertiary tag is used for roads connecting smaller settlements, and within large settlements for roads connecting local centres. In terms of the transportation network, OpenStreetMap “tertiary” roads commonly also connect minor streets to more major roads.

Outside urban areas, tertiary roads are those with low to moderate traffic which link smaller settlements such as villages or hamlets.

Під це визначення підпадає десь 70-80% районних (С-ххх) та майже всі обласні (О-ххх) дороги. Значний час взагалі помічали будь-які індексовані місцеві дороги як highway=tertiary, але погоджусь, що тупікова дорога у кількасот метрів, що веде до рандомного елеватора або колгоспа мабуть не заслуговує на цей статус - потрібно переглядати за переліками та виправляти.

Окремо зазначу, що іноді С-ка на окремих ділянках може мати навіть вищий статус - наприклад північно-східний обхід Мангуша це повноправний highway=trunk, у той же час М-ка, яка проходить через центр міста позначена як highway=primary. Інший приклад - ділянка у районі озера Бурнас - наявна Т-шка фактично непроїзна, а весь трафік йде двома С-ками, де дорога у цілком адекватному стані (колись перевірялось за знимками Mappilary). Ще є випадок біля кордону з Молдовою - там задокументований маршрут пролягає через Придністров’я, тому та дорога фактично закинута та деградувала до звичайного путівця, проте неподалік грейдером було прокладено нову ґрунтівку, яка де-факто є єдиним продовженням дороги С-160802, хоча ця ділянка на баланс ніби і не прийнята і індексу не має.

Тобто з мого досвіду можу сказати, що відповідність між різними рівнями доріг та теґів highway=* досить умовна і дивитись потрібно в першу чергу саме на контекст. В окремих випадках навіть дорога без індексу може відповідати критеріям highway=tertiary.

4 Likes

Моя позиція в цілому співпадає з VileGecko.

Визначати чи потрібен highway=tertiary треба з контексту, а не з переліку, бо є виключення і нюанси.

А ще важливо задати собі питання: “а яку проблему я вирішую зміною highway тегу?”.

3 Likes

Нарешті добрався сюди!
Я вже писав в чаті , але повторюсь :slight_smile:
Якщо дорога з’єднує між собою два населених пункти, та ще й від поселення веде до більш значущої дороги, то цілком може бути tertiary (або її частина)
Але треба дивитися в кожному випадку
Тут я погоджуюсь з паном Monstrofil та
цілком з паном VileGecko
Кожний окремий випадок потребує уваги та пояснення - чому ти хочеш змінити статус
Дякую Всім !

2 Likes