Bydgoszcz: Ulica Nakielska

Cześć, jestem dopiero początkującym maperem więc wolę się spytać. Nie sądzicie, że ul. Nakielska w Bydgoszczy powinna mieć status drogi drugorzędowej, zważywszy na to jak duży panuje na niej ruch, oraz, że jest bardzo ważną dojazdówką do Bydgoszczy ze strony Miedzynia, Lisiego Ogona, i rozwijającego się, mającego kilka tysięcy mieszkańców, Łochowa? Moje obiekcje dotyczą też na przykład Ulicy Wojska Polskiego czy Marszałka Focha. Nie do końca rozumiem czemu nie są one drogami drugorzędnymi. Jako że jestem początkujący, to boję się sam to robić, ponieważ nie jestem pewien czy byłaby to dobra zmiana.

Cześć.

To wszystko są wsie. Nie łączymy wsi drogami secondary, chyba że “przy okazji”.
Tutaj tertiary wygląda na prawidłową kategorię, bo ta droga znajduje się wszak pomiędzy drogami o wyższych kategoriach, które przejmują z niej ruch główny ruch tranzytowy - DK10, S5.

No a np. w takim wypadku DW244 na północny zachód od Bydgoszczy nie powinna dostać tertiary? Obecnie jest to secondary, niby DW, ale jak czytałem mamy nie patrzeć na to, że jest to DW, a taki odcinek Wojnowo - Wtelno to jest mało uczęszczany, a w dodatku prowadzi przez wsie.

Zapewne powinna. Jej aktualny status wygląda na zaszłość sprzed S5.
https://www.openstreetmap.org/relation/1293373
https://pl.wikipedia.org/wiki/pl:Droga%20wojew%C3%B3dzka%20nr%20244

Tę drogę należy rozpatrywać na odcinku od Nakła nad Notecią do Bydgoszczy. Wydaje się, że jest to droga o znaczeniu lokalnym, której funkcję tranzytową i łącznikową w znaczeniu dalekobieżnym stanowi droga krajowa 10.

Był tam jakiś remont?

To są drogi o znaczeniu lokalnym.