Ik heb een interessante discussie gehad over het taggen van een busbaan:
https://www.openstreetmap.org/changeset/92256370
https://www.openstreetmap.org/way/45819180
Zo ziet het er daar uit: https://www.mapillary.com/map/im/z1TwTL2Uieb8Ud3NAj-ebg
Wij hebben het dus over een busbaan, bewegwijzerd met C1 + onderbord “uitgezonderd (bussymbool) taxi”. Op het asfalt staat “BUS”. Rechts en links kunnen voetgangers over de stoep. Tags stonden op access=no, psv=yes, sidewalk = (iets). Dit vond ik niet correct omdat het voetgangers uitsluit. Die mogen daar wel langs. Ik heb dus access=no weggehaald en vervangen door vehicle=no, horse=no, traffic_sign=NL:C1. Vervolgens verwees een collega-mapper mij op de wiki
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:The_Netherlands_roads_tagging#Overige_wegen_en_paden
… en hij heeft gelijk: daar staat inderdaad access=no voor busbanen.
Ik vind dat dit op de wiki verandert moet worden.
Voetgangers mogen hier gewoon. Zelfs op de foto op de wiki https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/27/Slagboom_voor_vrije_busbaan.jpg/600px-Slagboom_voor_vrije_busbaan.jpg zijn voetgangers niet expliciet verboden (geen bordje C16 oid). Bovendien botst access=no met de beschrijving van bordje C1 op dezelfde wiki.
Wat moeten wij dus? access=no en foot=yes? Of vehicle=no, horse=no zoals bordje C1? In ieder geval bus/psv=yes erbij, dat is duidelijk.
(en hoe heet dat onderbord? Op https://www.verkeersbordenoverzicht.nl/#OB vind ik maar OB62 voor bussen, niks voor taxi’s)