Dat is inderdaad de manier zoals ik die ook kende, maar Potlatch zegt dan dat die de combinatie highway en constructie niet kent. Potlatch wil alleen de geeigende waardes zoals die deze via zijn iconen presenteert zien.
Kan de waarschuwing van Potlatch natuurlijk laten voor wat die is, en gewoon de highway=construction gebruiken, maar het is raar dat Potlatch als ‘officiele’ editor ergens voor waarschuwt wat de renderer als normaal beschouwt (persoonlijk vind ik de tag ’ constructie=yes’ ook eleganter dan de highway=constructie tag, maar dat terzijde).
Ik vind dat ook vreemd. Op ‘gezag’ van http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features gebruik ik ook regelmatig de combinatie highway=construction in combinatie met construction=*. Ik ben in de veronderstelling dat wat op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features staat geaccepteerde tags zijn. En je zou denken dat de programmeurs van Potlatch dat ook weten, en dat als input gebruiken.
De Potlatch programmeurs doen m.i. niet veel verkeerd (behalve dat ze als extra icoon bv. een ‘werk in uitvoering’ kunnen tonen, en als je daarop drukt de goede tagwaarden invult).
Het probleem met Mapnik is dat het bestand dat alles aanstuurd met de jaren zo groot is geworden dan niemand er zich nog aan waagt om iets te wijzigingen. Maar er is beterschap op komst. Er wordt momenteel aan een volledig nieuwe versie gewerkt die ook met Tilemill kan bewerkt worden.
bron: de presentaties van State of the Map US
Dat is niet goed met Mapnik dan. Paar jaar geleden had je naast Mapnik toch nog de keuze uit een andere renderer op de openstreetmap kaart, maar die zie ik nu niet meer?
Heb de nieuwe online-editor iD eens geprobeerd, die geeft dan wel niet de construction tag als mogelijke waarde bij highway, maar als je die toch gebruikt heeft die er verder ook geen moeite mee. Dus dan maar zo highway=construction gezet (trouwens ook een mooie editor die iD, zal die voorlopig eens gaan gebruiken).