boundary=administrative without admin_level Zróbmy coś z tymi błędami

Ostatnio sprzątając problemy Osmose zwróciłem uwagę na wiele zgłoszeń

boundary=administrative without admin_level

W praktyce wygląda to tak, że granice są poprawnie otagowanymi relacjami, ale składają się z linii z samym tagiem boundary=administrative. Jedna linia wchodzi w skład kilku relacji (granica miejscowości/gminy/powiatu), więc nie można wyznaczyć na niej żadnych dodatkowych tagów związanych z boundary.
Proponuję automatycznie usunąć wszystkie tagi z linii które wchodzą w skład relacji. Ta zmiana nie wpływa na rendery na osm.org, JOSM, ani ID. Nie będzie to wprowadzać w błąd i uporządkuje tagowanie.

Wszystkie tagi boundary? Bo niektórzy do tych relacji dodają np. rzeki.

Nie, chodzi mi tylko o takie gdzie jedyne pozostałe tagi są związane z granicami (najczęstszy to chyba admin level).

A co jeśli jest source=PRG lub podobne? Też skasować czy zostawić?

Dominującą praktyką na świecie jest raczej uzupełnianie na tych liniach admin_level=* niż kasowanie boundary=administrative, choć są też społeczności, które właśnie nie używają żadnych tagów na liniach granicznych (np. Australia).
Moim zdaniem temat na szerszą dyskusję (np. Mateusz już wcześniej sugerował podobnie), bo ewentualna zmiana w jedną lub drugą stronę objęłaby wszak całą Polskę.

To bym zostawił - wskazuje wprost na źródło i nie powoduje meldowania błędów.

Czy ten temat + odczekanie z dwóch tygodni by dać wszystkim czas na skomentowanie wystarczy? Czy zrobić jeszcze osobny wątek z “automatyczne usuwanie boundary=administrative z lini” w w tytule by nikt nie przegapił?

W przypadku granicy która nie jest administracyjna istnieje tag
boundary=place

Uzupełnianie admin_level na granicach będących jednocześnie granicami np. miejscowości, gminy i powiatu jest bardzo niewygodne (admin_level=5;6;7), a nic nie wnosi - i tak ta informacja jest już w relacji. Jeśli oznaczamy np. las relacją, to tagi są zawarte tylko w relacji, nie na liniach.
Każda granica jest granicą co najmniej dwóch jednostek (np. sąsiednich miejscowości) - więc i tak tagi związane z granicami muszą być w relacjach, a nie na liniach.

Jeśli nie ma tego tagu w relacji to bym zostawił, jeśli taki sam ma relacja to nie ma wg mnie po co powtarzać

Mi chodzi o granice administracyjne - w Polsce mapujemy je jako relacje. Chciałbym usunąć tagi z linii wchodzących w skład relacji.

+1

Zrobię jak już w tym wątku się to wyklaruje sytuacja.

Podobne wątki na ten temat już kiedyś założyłem:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=69755
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=70845

Jestem za kasowaniem

Również jestem za kasowaniem.

Jest sobie https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=819797#p819797