Het lijkt erop dat de data best wel goed bijgehouden wordt. Op plaatsen waar een jaar of anderhalf geleden dingen veranderd zijn zie ik nu in de BGT vaak de kloppende lijnen. Het kan natuurlijk verschillen per gemeente.
Wat je zegt kan ik wel beamen: de combinatie van eigen observatie, BGT omtrekgericht, en PDOK satellietbeelden levert heel nauwkeurige bewerkingen op.
Het nadeel van WMTS laag was dat je het apart moest openen, wanneer nodig meerdere.
Nu, na oplossing aangemaakte ticket JOSM, kan de laag ook tezamen met alle benodigde lagen de bij START van JOSM in 1 keer geopend worden. Door een aangemaakte .jos file te openen.
.jos file aan maken.
Bij een lege JOSM alle lagen die je nodig hebt openen, zichtbaarheid aan zetten, wat je direct kunt gebruiken en in de gewenste volgorde.
luchtfoto 2017, zichtbaar
AHN2 maaiveld hillshade onzichtbaar gezet. Voor onder de bomen bos paden uitlijnen.
AHN3 maaiveld hillshade onzichtbaar gezet.
Kadastrale kaart v3, onzichtbaar gezet, gebruikt om de grenzen van parken goed neer te leggen bij de tuinen van bewoners.
BGT Omtrekgerichtlaag, zichtbaar.
Dan eerst → file → save session as – folder selceteren (makkelijk te berijken folder C://JOSM/Start o.i.d) folder opslaan. BGTstart.jos
Ook ik heb gemerkt dat BGT data regelmatig geactualiseerd wordt.
Maar het is denk ik door de organisatievorm (samengesteld uit data van verschillende bronhouders) wel sterk afhankelijk van hoe jouw gemeente/provincie/waterschap dat heeft geregeld.
Kollum ligt er erg fraai bij, goede kandidaat voor een eventuele verkiezing van de mooiste Nederlandse plaats in OSM (-:
Langs een weg in het buitengebied kunnen er vele inritten naar weilanden zijn. Wel of niet aangeven?
Als het stukje weg alleen voor verbinding zorgt met een weiland en niet met een woning of boerderij, dan is een goede optie om het lijnelement weg te laten en de BGT-belijning zijn werk te laten doen. Zo kun je zien dat er een inrit is zonder intekening van een stukje weg die voor bijna iedereen zonder betekenis is.
Voorbeeld: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.30070/6.14977&layers=N
Wanneer je uit een WMTS meerdere layers selecteert, na elkaar invoegen, krijgen al die layers in de JOSM layer box nu (nog) dezelfde naam. Je weet dan het verschil niet. Voordat je de .jos aan maakt kan je die lagen in die layerbox even renamen (naam veranderen) (rechtsklik op laag in layerbox) naar bijvoorbeeld BGT omtrekgericht of BGT standaard, en dan de .jos opslaan.
Zelf hanteer ik na checken licentie (OSM OK) in de layernaam.
De mogelijkheid om beeldlagen als preset op te slaan is echt een geweldige toevoeging.
Hoe nauwkeurig is de gemiddelde data van de BGT eigenlijk (los van dat het soms out of date is)? Het is een goed hulpmiddel om o.a wegen goed te leggen.
Wanneer ik zowel de PDOK als de BGT omtrek gericht aan heb staan in JOSM loopt de boel al snel vast. Zou dat aan de “bejaardheid” van de computer kunnen liggen. Met alleen de BGT zonder luchtfoto gaat het ook al traag en heb ik veel geduld nodig.
Zou het met het geheugen te maken kunnen hebben? Out of memory heb ik ook al zien langskomen in JOSM.
edit2: Het loopt in zoverre vast dat ik helemaal niets meer kan in josm … ook niet meer afsluiten. Alleen CTRL Alt delete en dan java launcher beëindigen.
Wanneer ik vervolgens JOSM opstart duurt het ellenlang voor het programma opent. ik gebruik de Online Web versie.
Misschien de diverse caches ledigen: Preferences > Imagery Preferences > Cache contents
Hit the clear button on which ever type of imagery you loaded. (Please note the # that’s in the “Object Count” column before clearing that entry.) ?
En overgaan op de geïnstalleerde versie.
Ik had altijd geheugenproblemen bij de webversie.
En nadat ik ben overgestapt op de geïnstalleerde versie is dat vrijwel weg. Maar de afbeeldingen vreten geheugen, dat is zeker.
Sindskort heb ik in JOSM het probleem dat een deel van de BGT-lagen wel inlaadt maar uit beeld verdwijnt bij ver inzoomen. Dit geldt o.a. voor BGT omtrekgericht en BGT lijngericht. Zijn er meer mensen die dit probleem ervaren?
Gelukkig… Ben ik niet de enige met dit “probleem”. Het speelt al zeker een week en is uiterst irritant als je nauwkeurig wilt werken (en dat willen we). Ik had/heb het vermoeden dat het mer een slecht gekoelde serverruimte of zo te maken heeft, maar dat is verder niet op kennis of logica gebaseerd.
Er vroeg iemand mij om de BGT omtrekgericht aan iD toe te voegen. Wil iemand hier dat doen? Of is er een reden om het niet te doen?
Je kan gewoon een ticket maken op basis van een sjabloon: https://github.com/osmlab/editor-layer-index/issues/new
Of zelf een geojson maken naar het voorbeeld van wat er al is (code>resources>europe>nl) en een pull request doen.