Bałagan w szlakach turystycznych Puszczy Kampinoskiej

Od kilku tygodni uzywam intensywnie Open Cycle Map i choc ciesza mnie jego zalety, to mam powazny problem ze sposobem w jaki renderowane sa znakowane szlaki turystyczne. Puszcza Kampinoska w ktorej najwiecej jezdze to jakas masakra. Szlaki nie sa wyswietlane w swoich kolorach w ogole, natomiast niektore sciezki renderuja sie na niebiesko, za to bez ladu i skladu. Czy ktos zaawansowany moze wytlumaczyc skad ten balagan i jak moge pomoc go naprawic?

OpenCycleMap nie renderuje szlaków turystycznych w kolorach, jak sama nazwa wskazuje, ten render za główny cel stawia sobie prezentację tras rowerowych.

Aby korzystać z szlaków turystycznych warto skorzystać z serwisu http://osmapa.pl lub http://alpha.map1.eu/#zoom=13&lat=52.31469&lon=20.66534&layers=BTT

Warto zauważyć że mapy prezentowane w serwisie osm.org prezentują tylko niewielki zakres informacji zebranych w projekcie OpenStreetMap, w określony sposób. Ale to nie znaczy że pozostałych danych nie ma i nie można ich wykorzystać…

W wielu krajach szlaki rowerowe w ogóle nie mają kolorów tylko numerek. OpenCycleMap działa dla całego świata i pewnie odwzorowuje najbardziej powszechny przypadek. A jeśli idzie o kolor to używa trzech: jeden dla szlaków lokalnych, inny dla regionalnych a jeszcze inny dla krajowych i międzynarodowych. To dlatego w wielu miejscach występuje plątanina linii w jednym kolorze.

Tutaj masz z kolorami:
http://osmapa.pl/w/szlaki/?lat=52.26815&lon=20.22583&zoom=7&ol=B

A tutaj jeżeli korzystasz z Garmina:
http://garmin.osmapa.pl/?q=node/4

I tutaj coś znajdziesz:
http://cycling.waymarkedtrails.org/pl/?zoom=12&lat=50.07635&lon=18.17605&hill=0

Te mapy też nie wyglądają dobrze, żadna nie prezentuje aktualnego stanu. Przykładowo nie widać szlaków w Gdańsku, mimo że są w danych OSM.

http://cycling.waymarkedtrails.org/pl/ uwzględnia szlak zazwyczaj w ciągu 1 godziny(!) od dodania. Może szlak jest błędnie otagowany? Jeśli podasz lokalizację, gdzie Twoim zdaniem powinien być szlak to sprawdzę.

Miałem na myśli szlaki piesze. Wygląda, że mój błąd, bo szlaki są ukryte, trzeba zmienić warstwę.