Automatyczne rozpoznawanie budynków ze zdjec w edytorze iD

http://www.mapbox.com/blog/user-friendly-guided-feature-extraction/

Nalezy oczekiwac ze powstanie sporo budynków w ten sposób.
Wypróbuje i napisze o tym wiecej…

Ja chcę coś takiego w JOSM!

Mówia ze niby jest open source.
Jednym slowem przekladamy to na Jave i piszemy plug in.
Jesli jest jakis chetny do zrobienia tego jako pracy dyplomowej to z checia postaram sie nawet o to, by znalezc na to dofinansowanie…

proszę o krótką informację jak uruchomić opcję automatycznego rysowania budynków chętnie spróbuję

Tez bym chcial. Trzeba do nich emalie wyslac. Reklame juz zrobili, wiec moga to wypuscic…

napisałem … zobaczymy co odpiszą.

Daj znac. Sam chcialem napisac. No ale moze spotkam sie z nimi pojutrze, bedzie okazja pogadac.
Ciekawi mnie, czy zdecydowali sie generalizowac: Wiekszosc budynkówjest jednak proatokatna i warto to w algorytmach uwzglednic.

a może napiszą taki skrypt, który po zaznaczeniu terenu wyrysuje wszystko i pozostawi do weryfikacji. Wtedy to rysowanie mapy byłoby szybkie :slight_smile:

To nie dziala. US Army kiedys próbowala stworzyc algorytmyrozpoznajace czolgi ze zdjec wysokiej rozdzielczosci. Pracowali, pracowali i stworzyli system który swietnie dzialal.
Co sie jednak okazalo: Dzialal dobrze tylko przy pewnym oswietleniu w pewnej porze roku i okreslonym obszarze na kuli ziemskiej. :confused: :/Nawet gdyby ograniczyli sie do rozpoznawania prostokatów to rozpoznanwane by byly niechcacy prostokatne obszary nie bedace budynkami i na jedno by wyszlo.

Tak wiec mysle, ze pólautomatyzacja to dobry krok. Byla kiedys jedna firma z Finlandii która taki system stworzyla ponad 12 lat temu. Tam tez zaznaczylo sie punkt a soft rozpoznawal dach- podobnie jak w Photoshopie. Dobrze to dzialalo dla ok 95%budynków nawet przy super jakosci zdjeciach. Reszte trzeba bylo robic od reki.

Nie jestem zwolennikiem pełnej automatyzacji - bo ona kusi zwolnieniem od myślenia. Zresztą analizując mapy google czasem można natrafić na wyrenderowane drogi, których nie ma lub są w znacznej odległości. Pomijam fakt celowego wprowadzania niespodzianek dla sprawdzenia kto kopiuje :slight_smile: