Automatyczna edycja - przejazdy tramwajowe

Cześć
chciałbym zamienić przejazdy tramwajowe i przejścia przez tory tramwajowe w następujący sposób:

przed po
railway=level_crossing (Wiki) railway=tram_level_crossing (Wiki)
railway=crossing (Wiki) railway=tram_crossing (Wiki)

W tej chwili w Polsce jest 2090 takich punktów, można je znaleźć tym zapytaniem Overpass

way[railway=tram](area.searchArea) -> .trams;
.trams > -> .points;
(
  node.points[railway=level_crossing];
  node.points[railway=crossing];
);

Tutaj zapytanie Overpass z kolorowaniem różnie otagowanych punktów (zielone z przedrostkiem tram, czerwone bez. Kolor konturu to piesze/drogowe): overpass turbo

Jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko to chciałbym to zamienić pod koniec tego tygodnia.
Mam problem z Tramwajem Konnym w Mrozach - nie wiem czy tutaj nie powinien zostać jednak przejazd kolejowy (a może cała linia to raczej kolej wąskotorowa, a nie tramwaj?) - w każdym razie tego punktu nie zamierzam zmieniać.

Mam wątpliwości. Jest to tag skutecznie zniszczony przez iD.

Patrz np. Crossing highway/railway - exclude railway=tram and railway=construction + construction=tram and railway=disused + disused=tram · Issue #5990 · openstreetmap/iD · GitHub

Już po napisaniu swojego posta widziałem, że było/jest wiele dyskusji o tagach railway=tram_*crossing, ale wydaje mi się że nie do końca dotykają one mojej propozycji.
Nie chcę dodawać ani usuwać przejazdów, tylko przetagować te które są teraz oznaczone jako kolejowe - żeby zmniejszyć chaos, teraz niektóre przejazdy są od dawna nieedytowane, niektóre oznaczone przez mniej doświadczonych użytkowników jako kolejowe - sama zmiana tego na tramwajowe nie powinna chyba niczego popsuć.

To zależy od supportu tych tagów w popularnych narzędziach. Czy osm-carto, osmand itp. widzą je już? Szczególnie w przypadku railway=crossing ma to sens.

Tak wygląda wsparcie sprawdzone na szybko:

- Carto Mapy.cz OSMAnd
crossing :white_check_mark: :no_entry: :no_entry:
tram_crossing :no_entry: :no_entry: :no_entry:
level_crossing :white_check_mark: :white_check_mark: :no_entry:
tram_level_crossing :no_entry: :no_entry: :no_entry:

(Nie wiem czy w OSMAnd nie mam niestandardowych ustawień, bo dziwne że nie renderuje niczego)

Tylko nie wiem czy lepiej utrzymywać taką sytuację jak teraz, gdzie bez żadnego powodu część jest tak, a część tak - przejazd tramwajowy to nie przejazd kolejowy, wsparcie w Carto ogranicza się do narysowania X na skrzyżowaniu.

A w drugą stronę - ktoś może wie czy np. ta funkcja w Yanosiku nie myli się przy tak błędnie oznaczonych przejazdach tramwajowych? https://yanosik.pl/blog/alerty-o-pociagach-w-aplikacji-yanosik-497

Zaktualizowałem linka do mapki w pierwszym poście żeby lepiej zwizualizować zmiany.