[out:xml][timeout:90][bbox:{{bbox}}];
(
way["highway"];
);
(._;>;);
out meta;
Daar was ook behoorlijk wat onderhoudswerk op nodig, zoals behoorlijk veel wegen die highway=unclassified of livingstreet waren terwijl die toch echt residential met zone-30 zijn, en héél veel wegen die uberhaupt geen maxspeed hadden.
Ik heb vrijwel alles highway=unclassified/residential/tertiary/secundary/primary binnen de bebouwde kom op basis van mijn beste schatting een maxspeed gegeven, alleen waar ik het echt niet wist (zoals bijv. op het terrein van het ziekenhuis AMC, waar ik niet weet wat het is) heb ik die er niet aan gegeven.
Het is echt wel even een klusje. Wat niet helpt is dat de kaart op van 50 naar 30 km/u zeker 5 jaar achterloopt qua wegennet.
Ik schat dat je minimaal een uur kwijt bent per stadsdeel.
Echt heel veel straten in woonwijken in Amsterdam zijn getagged als unclassified.
Dat is denk ik ooit zo ingeladen; maar klopt niet. Als ik het tegenkom dan zet ik het goed.
Voor het AMC terrein ben ik vrij recent rondgereden met Mapillary aan; dus er zouden beelden van te vinden moeten zijn
Ik heb als het goed is in de rest van Amsterdam alle highway=primary/secondary/tertiary/residential wegen veranderd naar 30 km/h indien dit de nieuwe situatie is. Ik heb ook een aantal highway=unclassified wegen veranderd naar 30 km/h waarbij ik zelf wist dat deze dit nu zijn.
De enige wegen uit de deze categorieën waar ik nog niet aan toen ben gekomen zijn de wegen met de key bus:lanes, want deze wegen hebben verschillende maxspeed waardes per baan. Dit moet dus nog aangepast worden.
Ook bijna de volledige categorie highway=unclassified is nog niet gedaan.
Interessant. Ik dacht dat er in Zuidoost geen woonerven meer waren, ze zijn mij bij wandelingen nooit opgevallen, en een paar anderen had ik nog gecheckt, dus ik ben er vanuit gegaan dat alle woonerven omgezet waren in Zone-30.
Ik zal daar binnenkort eens rondwandelen om dat te checken.
Ik weet niet hoe snel wijzigingen worden doorgevoerd in de WKD maar wellicht is over een paar weken alles bijgewerkt en kun je recente maximum snelheden vinden bij rijkswaterstaat
Als je het gezipte bestand uitpakt en de shapefile (Snelheden.shp) in Qgis sleept krijg je de snelheidslimieten te zien. In Qgis kun je dan de wegen nog categoriseren op snelheid en dan krijg je bv zoiets te zien.
Bij de kruising Zeilstraat/Amstelveenseweg is nu aan de zuidkant de busbaan uitgezonderd van voor het 30kmh bord. Maar aan de noordkant is deze niet uitgezonderd.
De paar woonerven in Zuidoost die zijn een beetje inconclusive vanuit die maxspeed-WKD van Peewee. Ik heb ze nog niet ingetekend.
Ik heb verder de hele gemeente Amsterdam, alles wat nog geen maxspeed had, 30 gegeven, en alles wat volgens de kaart van Amsterdam 50 zou moeten zijn nagelopen: Changeset: 145454786 | OpenStreetMap. Dat zal niet 100% correct zijn, maar de grote wijken die nog geen maxspeed hadden (en dus door een router als sneller dan 30 gebruikt zou kunnen worden, vooral in Amsterdam-Oost en -Centrum), zijn hiermee verleden tijd.
Ik had de max speed overpass kaart en de kaart van 50 naar 30 km/h eens naast elkaar getoond en dacht daar wat verschillen te zien maar dat zijn busbanen op de max speed overpass, die 50 km/h blijven.
Ja, ik heb een overpass op highway=Unclassified|residential|primary|secondary|tertiary zijn gedaan, dus alle highway=busway en trambanen zijn genegeerd.
Er waren een paar kleine stukjes busbaan-in-een-richting van echt één tramhalte lang die als 50 getekend waren en dat waarschijnlijk heel formeel ook zouden zijn (zie ook discussie hierboven) maar die heb ik als 30 getekend.
Mijn edit is wel grote stappen-snel thuis, dus perfect zal ze niet zijn, maar er stonden ook best een aantal wegen op 30 die nu 50 zijn…
En ik zie dat ondanks alles er tóch nog een paar kleine stukjes zonder maxspeed zijn. Grrr.