Czy w Polsce ma gdzieś to sens? Patrzyłem na te dane i wszystko wygląda na błędnie dodane dispensing=no - ale może część to rzeczy inne niż apteki dodane jako apteki?
W Polsce nie ma chyba aptek co nie mogą leków na receptę sprzedać?
Zdjąc tagi dispensing=no z amenity=pharmacy? Utworzyć notki proszące o weryfikacje? Coś innego? Nic?
overpass turbo znajduje 38 obiektów (dispensing=no na obiektach innych niż apteki może mieć sens)
Osobiście nigdy nie spotkałem się z apteką nierealizującą recept. Z tak małą ilością wystąpień chyba lepiej jest najpierw zapytać na zestawach, a potem w przypadku braku odpowiedzi - usunąć. Większość, jak nie wszystkie wyglądają na błąd. W przypadku gdyby okazało się, że oznaczenie jest prawidłowe, to może takie miejsce nie jest apteką tylko po prostu jakimś innym POI?
Jak dotąd, udało się znaleźć jedno coś w Rowach, które reklamowało się jako apteka i ponoć rzeczywiście sprzedawało głównie leki OTC (w sensie, że leki OTC były głównym towarem w ofercie), nigdy nie było w spisie CSIOZ. Ale niedawno widziałem, że skasowane, nie wiem czemu.
Wszystko inne, to albo drogeria, albo zielarstwo.
Sądzę, że część wpisów dispensing=no wynika z błędnej interpretacji, że dispensing=yes oznacza możliwość zamówienia leków robionych, dość popularnej swego czasu.
Punkty apteczne nie są aptekami, a chyba powinny być u nas tagowane jak apteki. Na pewno mogą one realizować bardzo ograniczony zestaw recept - o ile w ogóle punkt korzysta z uprawnień do recept.
Jeszcze rozwijając - na przykład większe opakowania leków można sprzedawać w Polsce tylko w aptekach/punktach aptecznych.