amenity=fuel a amenity=compressed_air

Chciałem dzisiaj dodać do jednej stacji paliw informację, że posiada ona kompresor. Najpierw przejrzałem szablon w JOSM w poszukiwaniu odpowiedniej opcji, a nie znalazłszy jej, już chciałem poprawiać ów szablon. Jednak zajrzałem na wiki i widzę tam poradę “Compressed air: Add a node for amenity=compressed_air”. No serio?

Ja uważam, że to powinna być cecha stacji, a nie jakiś oderwany węzeł z kopresorem. Jakiś tag w stylu compressed_air=yes/no (bo informacja o braku kompresora też jest cenną informacją dla kierowcy w sytuacji awaryjnej).
Co o tym sądzicie?

Node jest w sumie też logiczny - bo tak samo jak myjnia, odkurzacz czy nawet bankomat jest zawsze bytem oddzielnym i lokalizacja na samej stacji jest jak najbardziej pożądana.

Jest w JOSM jako szablon w usługa/usługa - oddzielny punkt na mapie. A raczej w bazie danych. Szkoda że na mapie nie widać głównej.
Inna sprawa to to że aby otrzymać informację o tym czy na stacji jest kompresor - według Twojej propozycji na OpenStreetMap musiałbym klikając w nią ale ta jak wiemy jest nie klkalna - czyli musiałbym zainstalować na smartfonie jakąś apkę która będzie posiadała taką możliwość. Jaką apkę?

Wg taginfo compressed_air=yes|no jest używane jak atrybut stacji.

Nie wątpię (sam dodałem jedną ;-)), ale na wiki i w szablonach tego nie ma.