alternatywy dla Nominatim?

Chciałbym móc określić na podstawie adresu współrzędne geograficzne. Wyszukując punktu chciałbym podawać ustrukturyzowane zapytanie (np. określać jednoznacznie o jakie województwo chodzi). Nominatim zdaje się takie wymagania spełniać, mogę np. zapytać o adres w ten sposób:

http://nominatim.openstreetmap.org/search?format=json&street=Traugutta 7&city=warszawa&country=pl&state=mazowieckie

i dostaję to co chcę. Ale bardzo mi się nie podoba w Nominatim to, że jest bardzo wrażliwy na literówki. Zamiast “Traugutta” napisze się “Trauguta” i już nic nie znajdzie.

Czy istnieją jakieś alternatywy albo narzędzie, które by pomogły z tym problemem?

Alternatywa może być jedna. Nie ma czegoś takiego jak “alternatywy”.

Zbyszek też jest bardzo wrażliwy na literówki i inne podobne błędy: zamiast odpisać cokolwiek merytorycznie wystosował tylko poradę językową i już nic nie podał… :roll_eyes:

Niestety nie wiem nic specjalnego na ten temat, ale może tu coś znajdziesz:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Search_engines

Jeśli ktoś chciałby, żeby mu odpisywać merytorycznie, niech będzie tak dobry i pisze poprawnie. Inaczej mówiąc - nie mam zbyt wielkiej chęci odpisywać na treści z błędami (to tak ogólnie, abstrahując już od tego wątku).

Co do meritum: rogal swego czasu zrobił swoją wyszukiwarkę: http://navidata.pl/geokodowanie-demo/

Mądralo,
Jedną alternatywą jest zamiana Nominatim na coś innego. Drugą alternatywą jest użycie jakiś narzędzi przed wywołaniem Nominatim. Stąd “alternatywy”.

Kocio,
Jeżeli ktoś pisze zupełnie nie na temat, to może jego posty powinny być kasowane?

A co do tych wyszukiwarek z listy na wiki i tej na navidata.pl, to brakuje mi w nich możliwości ustrukturyzowania zapytania. Tj. wyraźnego podania co jest województwem, co jest adresem, co jest nazwą miejscowości.

Na razie doskonale sprawdziło się kasowanie wyłącznie uporczywych kłótni personalnych (bez wywalania reszty treści, w tym poważnych sporów merytorycznych), więc zamierzam się tego trzymać. Wycinanie czegoś w drobnych sprzeczkach albo tylko dlatego, że ktoś nie trzyma się ściśle tematu, to wytaczanie armat na wróbla.

Ale z takim podejściem bierzesz pod uwagę też to, że za pół roku ktoś może wejść na forum, szukać alternatyw dla Nominatim i będzie musiał się przedzierać przez tę bezsensowną dyskusję?

Stawiam na swobodę bieżącej dyskusji, a nie na dokumentację. Forum służy do czegoś innego niż Wiki albo np. serwis czysto pomocowy:

https://help.openstreetmap.org/

Jeśli byłaby potrzeba, żeby można było pytać także po polsku, to trzeba się zorientować czy obsługa dopuszcza taką możliwość, ew. czy potrzebny byłby wydzielony serwis tego typu.

Tylko po co zadawać tam pytanie po polsku skoro prawie nikt tam nie siedzi i nie odpowie.

Z dwojga złego lepiej zachęcić, żeby ktoś tam czuwał (nie mam pojęcia, czy już nie siedzi), niż koniecznie wciskać forum dyskusyjne w inną formułę. Przecież tu nie panuje atmosfera “już było mówione, poszukaj sobie!” i wystarczy ponownie zapytać jeśli się nie wie albo nie pamięta.

Swego czasu Rogal zrobił coś takiego na bazie ElasticSearch’a:
http://navidata.pl/

Z tego co pamiętam, to miał tam Polskę, nie wiem jak z resztą świata.

A mnie to od razu posłaliście na… znaczy, do overpassa. :stuck_out_tongue:

Abstrahując również, w tym kontrkście “inaczej mówiąc” niezbyt pasuje do formy wyrażania się na forum pisano-czytanym. Czy to nie podchodzi pod błąd językowy? :slight_smile:

Zgadzam się, trochę to nie pasuje do formy pisano-czytanej i mam zawsze zgryz z tym. Mógłbym co prawda użyć np. “inaczej pisząc” lub “inaczej wyrażając się”, ale jednak wolę być dobrze zrozumianym, więc piszę “inaczej mówiąc” :slight_smile: