Aktywność użytkownika Sigmatoja

Czy moglibyście się przyjrzeć razem ze mną aktywności użytkownika Sigmatoja? Na pierwszy rzut oka całkiem zwyczajnie edytuje, ale z drugiej strony lubi wycofywać zmiany z opisami typu „usunięcie fikcji z mapy”, a gdy zwróciłem mu kiedyś na coś uwagę, zareagował tak: Changeset: 131703858 | OpenStreetMap, co obniżyło moją wiarę w jego dobrą wolę. Można patrzeć dalej, jest niegrzeczny: Changeset: 137870747 | OpenStreetMap, Changeset: 150290388 | OpenStreetMap, a wśród osób, które popierają go w changesetach jest Sigm4toja (bardzo subtelne) i żelek-to-ja, który wykonał analogiczną zmianę do komentowanej (pierwszy link) w tej samej okolicy i podobnie zbył moją uwagę. Myślę, że ta osoba może używać multikont i być podstępnym wandalem, którego zmiany są podstępnie nieprawdziwe, może czasem przykryte innymi - dobrymi - edycjami, które wykonuje, a część z nich to psucie pracy innych osób (wycofania bez uzasadnienia).

Uzupełnię, że takich chamskich odzywek w zestawach zmian było znacznie więcej, ale to potencjalnie nie jest najgorsza aktywność.
Tutaj: Changeset: 133561512 | OpenStreetMap w wycofanym zestawie zmian Sigmatoja wkroczył żelek-to-ja i „potwierdził”, że opisywanego obiektu nie widać na zdjęciach, bo widać go tylko na miejscu i na tej podstawie przywrócił zmianę.

Konta zbliżone nazwą i aktywnością razem działają w dyskusjach pod budzącymi wątpliwości zestawami zmian.

Użytkownik posiada przynajmniej te dwa konta, zmienia nicki:
https://whosthat.osmz.ru/?id=17597691
https://whosthat.osmz.ru/?id=20731664

1 Like

Tutaj również jest wulgarny Changeset: 150135540 | OpenStreetMap
Próbowałeś zgłosić tego usera poprzez “Report this User” ?

Zgłosiłem. Problem, który tu widzę jest taki, że nie mamy do czynienia ze świeżym kontem, a kimś, kto edytuje od przynajmniej 2022 i ma na tych (przynajmniej) 2 kontach ok. 1500 zmian. Trudno powiedzieć, jaka część z nich jest wandalizmami, czy to bezpośrednio, czy przez wycofanie czyjejś rzeczywistej pracy.

Jeżeli ktoś używa multikont w taki sposób, trudno mi założyć dobrą wolę względem projektu i według mnie wskazany byłby natychmiastowy ban, ale co z już wdrożonymi zmianami? Z tego co widzę, dotykał się także dróg wysokiej klasy.