Aktualizacje map

Witam! Mam sporo aktualnych danych szlaków pieszych woj. Kujawsko-pomorskiego. Na OSM są błędy. Kto z naszego województwa zajmuje się edycją? Chętnie udostępnię.

3 Likes

Jakie jest źródło tych danych?

Niektórych materiałów niestety nie możemy użyć

1 Like

Zapis śladu GPS, wykonany osobiście i skorygowany na mapie osm (GPS Track Editor). Od ponad 30 lat jestem znakarze szlaków pieszych. Uwagi i poprawki zgłaszam w aplikacji mapy.cz. Nie wiem, co z nimi robią bo dostaję info, że oni zajmują się terytorium Czech.

wt., 11 lip 2023, 09:37 użytkownik Mateusz Konieczny via OpenStreetMap Community Forum <community@noreply.openstreetmap.org> napisał:

A masz może osobne pliki na każdy szlak, o nazwach pozwalających zidentyfikować szlak? Bo takie dane to cenne są :slight_smile:

Chętnie pomogę wrzucić takie ślady na OSM i ewentualnie porobić uwagi z namiarami na ślady.

2 Likes

Hej, szlakami zajmuję się np. ja (lubelskie), @Mapadzia (południe kraju), @grobik (też z tego co pamiętam znakarz) udostępniał kiedyś ślady z okolic Bydgoszczy (wszystkie te szlaki w OSM poprawiłem według jego śladów, ale robiłem to już kilka mies. temu, widzę że pojawiły się nowe).

Najlepiej wrzuć ślady na Public GPS Traces | OpenStreetMap i podlinkuj np. w tym wątku.
Można też spróbować przygotować taki wykaz jak zrobiłem kiedyś w woj. lubelskim.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Poland/Turystyka/Piesza_nizinna/Województwo_lubelskie

2 Likes

Cześć,to ja - grobik. Jestem na wakacjach i nie pamiętałem logowania. Utworzyłem nowe konto… Faktycznie, mam jeszcze sporo nowych danych i uwag. Wiem, że jesteś gotów nadal wprowadzać moje dane, ale liczę na odezwanie kogoś z naszych okolic. Pozdrawiam serdecznie.

wt., 11 lip 2023, 17:03 użytkownik Kubahahaha via OpenStreetMap Community Forum <community@noreply.openstreetmap.org> napisał:

1 Like

O to super, jak to ty zbierałeś to jak najbardziej możemy wykorzystać.

Brzmi jak bardzo przydatne info, zwłaszcza jak masz info które są z ostatniego znakowania szlaku lub chociaż daty zbierania.

Np: https://www.openstreetmap.org/user/grobik/traces/7947598
Ryszard
W dniu 11.07.2023 o 17:03, Kubahahaha via OpenStreetMap Community Forum pisze:

1 Like

Akurat ten ślad się dobrze pokrywa ze szlakiem w OSM, masz jakiś kawałek z rozjazdem w stosunku do mapy?

Ale tak, to jest całkowicie wystarczający opis do śladu :slight_smile: Jeszcze jakby data zebrania śladu była (wiem że jest w pliku, ale fajnie by było widzieć ją już w nazwie).

Tak, Bydgoska Droga św. Jakuba jest OK. Znakowanie w terenie zakończone w czerwcu 2023 Miałem podlinkować ślad szlaku wyznakowanego w 2020 roku “Szlak niepodległości 1920”:

Co zrobić z “napaćkanymi” (przez kogo?) na mapie Bydgoszczy nieistniejących , poszatkowanych przebiegów "Nadwiślańskiej Drogi św Jakuba? Tak to wygląda (część) w mapy.cz: :thinking:Jak załączyć plik .png?

W sumie to gdybyś miał te pliki gdzieś na dysku i mi je jakoś podesłał, to w kwadrans da się zrobić na uMap mapkę, porównującą te ślady z siecią szlaków w taki sposób, że będzie od razu widać rozjazdy. Mógłbym nawet przy okazji instrukcję zrobić.

Podaj , dokąd przeslać pliki.

Wrzucić na imgura i podać link :slight_smile:

Wrzuciłem na priv

Witaj!
Na OSM - ślady wysłałem kilka śladów. Czy ktoś je wprowadza do bazy i na mapę?
Zgłoszone na mapy.cz uwagi-poprawki przepadają?
Pozdrawiam

Warto zrobić uwagę ( Pl:Uwagi - OpenStreetMap Wiki ) o tym że ślad brakującej ścieżki został wysłany. W przeciwnym razie raczej zauważony nie będzie.

Można też samemu mapę wyedytować.

Część jest na uwagi przerabiana i czekają aż ktoś z mapujących będzie w okolicy i je przerobi.

W tym momencie w Polsce jest koło 10 000 uwag - https://resultmaps.neis-one.org/osm-notes-country?c=Poland (z 136 000 zostało przerobionych).