Aktualizacja danych wprowadzanych na podstawie Bing

Zwróciłem uwagę, że sporo obiektów wprowadzonych z oznaczeniem “source”=“Bing”, nie jest zbyt dokładnych. Szczególnie drogi. Zarówno, jeśli chodzi o geometrię jak i sposób oznaczenia. Wiele dróg z oznaczeniem “track” nie powinno być tak oznaczonych. Zamierzam zrobić z tego zadanie na MapRoulette i to zacząć oganiać. Macie jakieś uwagi, które przy okazji tego można by uwzględnić?

1 Like

może zwłaszcza na początku w pierwszej edycji pominąć niedawno edytowane? I dac tylko te które nie były ruszane od X lat?

Jak MR - to może zdeduplikować by w danej okolicy jedno zadanie na grupę było?

I pewnie warto zachęcić do zdejmowania source=Bing jak zostało w całości zweryfikowane z Geoportalu

2 Likes

Zdejmowanie tagu na 100%, musi być, już o tym myślałem. Zadanie chciałem rozpisać na poszczególne województwa. Wstępna analiza wykazała, że jest duża różnica pomiędzy poszczególnymi województwami. Przy okazji pewnie sporo wyjdzie innych baboli.

Jeszcze warto by wyszukać drogi (a może i inne obiekty) z source zaczynającym się od http://ump.waw.pl/. Albo zostały już one poprawione albo pewnie trzeba poprawić na podstawie aktualnej ortofotomapy.

1 Like

też o tym myślałem, bo import był lata temu, a sporo spotkałem tych dróg z oznaczeniem “track” ,a mają już asfalt i nazwę …

1 Like

i gotowe

Zachodniopomorskie
Świętokrzyskie
Lubelskie
Mazowieckie
Podkarpackie
Lubuskie
Wielkopolskie
Pomorskie
Kujawsko-Pomorskie
Warmińsko-Mazurskie
Dolnośląskie
Łódzkie
Małopolskie
Opolskie
Podlaskie
Śląskie

Zapraszam do zabawy w Nowym Roku!

1 Like

Jeżeli nie zmieniam lokalizacji ani jednego węzła i ani jednego tagu na obiekcie to usuwać tag source=Bing?

wydaje się, że tak - bo po kontroli to juz nie jest ze źródła Bing

1 Like

Skrypt overpassa zwariował w okolicach Włocławka, na 100% nie znalazł wszystkiego tam jest co 2 budynek z Binga rysowany.