Zauważyłem taki obszar na skraju dużego miasta gdzie brak budynków.
http://www.openstreetmap.org/#map=14/50.3696/30.6023
Może ktoś chciałby wspomóc?
Zauważyłem taki obszar na skraju dużego miasta gdzie brak budynków.
http://www.openstreetmap.org/#map=14/50.3696/30.6023
Może ktoś chciałby wspomóc?
Panowie,
koledzy z Ukrainy byliby wdzięczni gdybyśmy pomogli im nieco uzupełnić Stanisławów na zachodzie Ukrainy:
http://www.openstreetmap.org/#map=14/48.9232/24.7194
Myślę że jeden wieczór by wystarczył.
Serdecznie Was proszę o symboliczne choćby wsparcie w tym miejscu. Zauważą to.
Nie umiem dzielić terenu na obszary by koordynować akcję tak jak w Wieluniu swego czasu. Moglibyście też tutaj wspomóc?
Pozdrowienia,
Marek
Kalibrujemy we wtyczce Imagery Offset na punkt “Majdan” czyli plac Niepodległości.
Punkt ma słabą reprezentację na zdjęciu więc nie wskazuję obiektu (chyba wejście do metra)
Kto nie ma wtyczki może wpisać ręczne przesunięcie w Bingu
0.50; -2.01
Proszę nie kalibrować do GPX czy innych wzorców, aby wszystkie kwartały były jednakowo.
Gdy Ukraińcy poprawią swoje orto (dziś słaba rozdzielczość nienadająca się do kalibracji ) to sobie przesuną hurtem
Ja coś podłubię. Gdyby znalazły się inne osoby można zrobić tort do podziału.
Dzięki! Trochę tam podłubałem, ale najwięcej zrobił tam narazie Jacek_str.
Może warto przypomnieć: gdy na skutek zmiany licencji w Polsce zniknęło 28% mapy, koledzy stamtąd pomagali w geście solidarności w odbudowie. Teraz mają trudny czas. Spotkania mapperów są zawieszone wskutek niepewnej sytuacji w kraju. Zauważą naszą akcję, bądźcie pewni. Nie ma lepszej okazji zdobywania przyjaciół. No a współpraca regionalna to dobra rzecz.
To chyba mapujemy całą matuszkę Rasiję
Ja mapowałem tu, doszedłem za 167 street
http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.36654/30.60069
Ale potem uznałem, że lepiej zmapować Katyń.
Zastanawiam się co tam otagować aby było łatwiej znaleźć to miejsce
http://osmapa.pl/#lat=54.7728&lon=31.7998&z=15&m=ma
W akcji wzięli udział maperzy z Argentyny, Francji, Belgii, Niemiec, Finlandii, Estonii. Reszty nie liczyłem.
Jeśli możecie chwilkę jeszcze nad tym kawałkiem posiedzieć, to byłoby super. Fajnie by było gdybyśmy zrobili więcej niż inni…
http://www.openstreetmap.org/#map=14/48.9232/24.7194
Edit:
Benek, masz przy rysowanych przez Ciebie budynkach w Ukrainie niekiedy source:geometry=geoportal.gov.pl
Tam nasz geoportal nie sięga…