Akcja: Miejski Sprint #4 - Nowa Sól

Dzięki za mapowanie w Sandomierzu. Sporą część miasta ogarnęliśmy, cel spełniony. Na najbliższe dwa tygodnie (29 czerwca - 12 lipca) na cel obieramy Nową Sól.
Zasady są bez zmian :slight_smile: Przypominam, aby przed edytowaniem przypisywać się do kawałka tortu. Trwa to ułamek sekundy a bardzo pomaga w unikaniu duplikatów/konfliktów.

Miłej zabawy!

Nie można jakoś budynków zaimportować z http://gis.nowasol.pl/ albo podłożyć do JOSMa?

http://gis.nowasol.pl/arcgis/rest/services/NS_Adresy_Plan/MapServer/

Problem z miejskimi GISami jest taki, że sama wstępna korespondencja mailowa o ponowne wykorzystanie informacji publicznej to co minimum miesiąc, a nawet nie wiadomo czy coś się da ugrać. A ewentualne dane trzeba jeszcze zoptymalizować i przepuścić przez procedurę importowania. W tym czasie to my zdążymy całe miasto narysować.

Poza tym widzę, że w BDOT są budynki :wink:

U was też tak Geoportal wariuje? U mnie wszędzie biało.

U mnie tak samo.

Znaczy się, to jednak nie u mnie :slight_smile:

Przespałem…

Statystyka: http://mapa.abakus.net.pl/miejski_sprint/edycja_4.php

Yarl możesz wrzućić do pierwszego posta :slight_smile:

Chciałem przypomnieć lub poinformować niektórych mapujących, że JOSM posiada możliwość korekcji prostopadłości - klawisz Q.

@RoboD: masz zajęte na siebie 4 kawałki od dłuższego czasu. Robisz tam coś?

Postępy zaktualizowane.

Koledzy, ja rozumiem, że to się nazywa sprint, ale przy tak dobrych podkładach foto nie odwalajmy bylejakości :confused:

I przy okazji. czy drogi wewnątrz działkowe (przykład niżej) to track czy path?

Path bym dawal

Zgodnie z WIki OSM, jeśli przejedzie samochód to service (track tylko do pól i lasów). Najlepiej popatrzeć czy jakieś podwórka mają bramy wjazdowe albo czy stoją jakieś zaparkowane samochody.

Po ogródkach działkowych w Polsce się generalnie nie jeździ. Brama jest zamknięta a administrator otwiera aby wpuścić dostawę żwiru, kamienia czy wwieźć betoniarkę. Także samochód tam nigdy nie przejeżdża. Najwyżej czasem wjeżdża i zaraz wraca. Zatem highway=path albo wręcz footway.

Przejeżdża przejeżdża. Klucz/e są w posiadaniu działkowiczów, a wjazd jest dopuszczalny pod pewnymi względami. Ze znajomej mi działki, te warunkowe wjechanie samochodem jest często naginane przez użytkowników. Ja skłaniałbym się do track 3 lub 4, ale na pewno nie path.

Przekonałeś mnie. Track i access=private

Czyli równie dobrze może być path, bo działkowicze i tak znają drogę i wiedzą, gdzie mogą wjechać, a pozostali i tak nie wjadą, o ile nie zaproszą i nie wpuszczą ich działkowicze (czyli zysk z takiej drogi widocznej na mapie/nawigacji żaden). U mnie akurat nie ma takiego problemu: albo są drogi i może sobie jeździć kto chce (nie ma bram do tych dróg), albo są ewidentnie za wąskie na auto i wtedy tylko path pasuje.

Jak są za wąskie to wiadomo że path. Ale mówimy o innej sytuacji. Ground truth.

Nie jest to przedmiotem dywagacji.

Ujmę to inaczej. Na chodnik pod blokiem (który to chodnik jest ewidentnie chodnikiem i do tego jest jedyną “drogą” prowadzącą bezpośrednio do bloku) też można pod pewnymi warunkami wjechać (np. z dostawą mebli, robią to też służby ratownicze, a zdarza się, że robią to również mieszkańcy). Czy z tego wynika, że powinniśmy te chodniki tagować jako drogę (nie wiem, highway=living_street lub highway=service)? Z całą pewnością nie. Na ogródkach działkowych też są ścieżki, czasem na tyle szerokie, aby dojazd z dostawą obornika itp. był możliwy, ale jeśli zasadniczo są to ścieżki za zamkniętą bramą, to tagowanie tego jako track bo użytkownicy działek nagminnie łamią uchwalone przez siebie prawo jest błędem.