Verschil in contrast issue, AHN4 en AHN3, er is contact opgenomen
Informatie over extra hillshade laag in link.
Verschil in contrast issue, AHN4 en AHN3, er is contact opgenomen
Informatie over extra hillshade laag in link.
Bij AHN 4 vond ik het contrast veel minder dan AHN 3.
Maar toen heb ik:
%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22
veranderd in:
%22rasterFunction%22:%22Hillshade - Multidirectionaal%22
En dat maakt een groot verschil, dit is zonder:
Dus even de geüpdate links:
AHN4 hillshade:
wms:https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
AHN4 hillshade meer contrast:
wms:https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade - Multidirectionaal%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Bij de laatste lijkt het alsof de zon van twee kanten tegelijk komt
Er is contact met ESRI geweest, men constateert, dat het nog niet klopt, dat gaan ze de komende tijd bekijken. Men heeft zaken opnieuw opgestart.
De Multidirectionaal AHN4 laag werkt op het moment niet.
Voor op de website heb ik de renderingscode kunnen aanpassen
OSMOK
Daar staan een paar testlagen bij.
Waarbij de AHN4 er uit ziet als AHN3
In JOSM krijg ik het niet voor elkaar, krijg een 400 tile error.
De name van mulidirectionaal is veranderd, omgezet werkt het ook niet, bij de website wel.
In een ander topic wordt de “AHN4 maaiveld TEST renderingsrule - Hillshade” aangehaald, met het verzoek in JOSM te gebruiken, m.a.w. een betere laag voor OSM bewerkingen.
Wachtend op een oplossing.
De AHN3 maaiveld hillshade laag (die ik meestal gebruik) werkt sinds een paar dagen niet meer in JOSM.
Is de “AHN4 maaiveld TEST renderingsrule - Hillshade” al werkend te krijgen ?
Met de volgende link werkt AHN4 maaiveld hillshade nu in JOSM (vergelijkbaar met AHN3 maaiveld hillshade):
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Stretch%22,%22rasterFunctionArguments%22:%7B%22StretchType%22:6,%22Statistics%22:%5B%5D,%22DRA%22:true,%22UseGamma%22:true,%22Gamma%22:%5B1%5D,%22ComputeGamma%22:false,%22MinPercent%22:2,%22MaxPercent%22:2,%22Raster%22:%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D%7D,%22variableName%22:%22Raster%22,%22outputPixelType%22:%22U8%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Waar moet ik die invullen? Ik krijg hem niet aan de praat
Ik heb de jos file aangepast:
<layer index="5" name="AHN4 maaiveld hillshade (OSM + Private Licence !! OK)(wms)" type="imagery" version="0.1" visible="false">
<name>AHN4 maaiveld hillshade (OSM + Private Licence !! OK)(wms)</name>
<type>wms</type>
<url>https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Stretch%22,%22rasterFunctionArguments%22:%7B%22StretchType%22:6,%22Statistics%22:%5B%5D,%22DRA%22:true,%22UseGamma%22:true,%22Gamma%22:%5B1%5D,%22ComputeGamma%22:false,%22MinPercent%22:2,%22MaxPercent%22:2,%22Raster%22:%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D%7D,%22variableName%22:%22Raster%22,%22outputPixelType%22:%22U8%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}</url>
<customHttpHeaders>{}</customHttpHeaders>
<show-errors>true</show-errors>
<automatic-downloading>true</automatic-downloading>
<automatically-change-resolution>true</automatically-change-resolution>
</layer>
Ik ga niet met die .jos lopen klooien.
Zo te zien is het een WMS dus dan zou er een WMS-url moeten zijn.
Voor het AHN4 Hillshade gebruik ik deze: https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule={"rasterFunction":"Hillshade"}&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
Is die van jou anders?
Je kunt een kopie maken van de .jos file en anders noemen (bijv. met test in de naam) en daar de wijziging in doen. En dan daarop dubbelklikken om JOSM te openen.
Mijn WMS-url is inderdaad anders. Via “Uitgelijnde afbeelding …” rechtstreeks toevoegen levert bij mij 400 foutmelding op. Via de .jos file gaat het wel goed. Ik weet niet waar dat precies in zit.
de parameters tekens in de wms string moeten anders zijn dan de tekens in de .jos file.
verschil in gebruik:
&
ampersand &
etc.
Is maar net, bij welke methode wat slikt.
De korte parameter, zoals die nu in de .jos staat, daar gebruiken we name “Hillshade” bij de renderingRule opvraag, als je
“AHN - Hillshade” gebruikt krijg je het volgende.
Alleen deze naam veranderen.
Zie name
Geeft bij “Hillshade”. egale styling maar niet zo veel detail.
Schijnbaar reageert de ESRI server door het volgende plaatje te geven. Gelijke tiles visualisatie
Geeft bij alleen name verandering “AHN - Hillshade” hier is elke tile apart gerendeerd, zo krijg het een blokkerig geheel.
Ook de url die jij aan geeft met veel meer parameters geeft dit resultaat. Hoewel daar “Hillshade” in de parameter staat, de get aanvraag naar ESRI en hoe ESRI het behandeld geeft dit resultaat, blokkerige tiles , styling verschillen met naast liggende tiles. Dat werkt niet lekker.
Dit effect, forum post
Heeft te maken met viewpoort.
Voor paden in het bos is dit nog het beste wat er is, sinds AHN3 niet meer werkt.
Hier nog de wms url die rechtstreeks in JOSM werkt:
https://ahn.arcgisonline.nl/arcgis/rest/services/AHNviewer/AHN4_DTM_50cm/ImageServer/exportImage?f=image&renderingRule=%7B%22rasterFunction%22:%22Stretch%22,%22rasterFunctionArguments%22:%7B%22StretchType%22:6,%22Statistics%22:%5B%5D,%22DRA%22:true,%22UseGamma%22:true,%22Gamma%22:%5B1%5D,%22ComputeGamma%22:false,%22MinPercent%22:2,%22MaxPercent%22:2,%22Raster%22:%7B%22rasterFunction%22:%22Hillshade%22%7D%7D,%22variableName%22:%22Raster%22,%22outputPixelType%22:%22U8%22%7D&bboxSR=3857&imageSR=3857&format=jpgpng&bbox={bbox}&size={width},{height}
AHN3 werkt weer, men gebruikt nu de standaard, eerder gebruikte men de AHN2 renderingsrule.
Daar speelt nu dezelfde problematiek als bij de AHN4 lagen.
Ik heb de .jos aangepast en tevens een extra laag AHN4 maaiveld toegevoegd met zichtbare block tiles. Je kan kiezen. (tiles zichtbaar in visualisatie).
Bedankt voor het toevoegen aan de .jos file. Heel handig die verschillende lagen.
Sinds kort is er een nieuwe AHN laag beschikbaar , de De AHN puntenwolkviewer. Hiermee kan je 3d beelden maken, maar nog niet beschikbaar voor je mobiel.
Meer informatie op deze website AHN puntenwolkviewer: maak 3D kennis met de miljarden metingen van het AHN | AHN
Mooie beelden door de puntenwolk! Op het AHN2 zijn bij mij in de straat nog heel veel bomen te zien die later door de gemeente gekapt zijn