[9 lipca] Otwarte spotkanie niedzielne: Mój workflow Mapillary: spacer, rower, samochód - w tym: zdjęcia 360°

Zapraszam na spotkanie na Discordzie, gdzie to opowiem o swoim workflow w Mapillary :slight_smile: . Będzie dużo ciekawych rzeczy.

9 lipca 19:00:

1 Like

Nagranie: Jak używam Mapillary do zdjęć 360°? - YouTube

2 Likes

A co z KartaView, zwłaszcza pod kątem “Mapillary belongs to Facebook/Meta”? :slight_smile:

KartaView należy do Grab (taki azjatycki Uber) OIDP.

1 Like

Czyli i tak musimy zaprzedawać duszę jakiemuś “diabłu”? :wink: :frowning:

Ale nie ma specjalnego powodu, żeby się ograniczać do jednego :slight_smile:

1 Like

Dziś zainstalowałem, po raz pierwszy po przekształceniu z OpenStreetCam, KV - i miłe pierwsze wrażenia. Jakość zdjęć lepsza, UI bardziej intuicyjny i przyjazny (bo też po prostu prostszy). Pytanie jak KV dobrze geolokuje zdjęcia - muszę sprawdzić, pewnie jutro jak będę jechać samochodem. Ale może ktoś ma doświadczenie i swoje “workflowy” :wink:

Niby

Collected imagery is published under a CC BY-SA license and while some of the project’s code is released as open source, much of it (most notably, the mobile app) still require proprietary software to function.

i

KartaView’s purpose resembles that of Mapillary. The main difference between the two is that KartaView’s web and mobile apps are at least partially open-source (although no functioning open-source app can be built at least since December 2017, due to requirement of other proprietary components), whereas Mapillary mobile app does not open source even that. KartaView also makes it easier for user to delete their uploaded photos in case they change their mind about contributing.

wyglądają zachęcająco i na rzecz KV.

Nie widzę w tej chwili kto miałby społecznie udostępnić usługę, która jest tak dyskochłonna - za infrastrukturę się płaci, napisanie programu do zbierania zdjęć to tylko część pracy. Ewentualnie jakaś fundacja w praktyce i tak będąca parasolem dla korpo.

1 Like

Oczywiście. I mimo wszystko zasady na których KV/Grab działa jakoś do mnie bardziej przemawiają vs. Mapillary, przynajmniej na ten moment czasoprzestrzeni :wink: