50 км/год починаючи з 01-01-2018

Похоже, после НГ работы добавится.
После 1го января 2018г ограничение скорости в населенных пунктах составит 50кмч.

/модератор: змінено назву топіка/

З 1 січня 2018 року в населених пунктах максимальна швидкість встановлюється в розмірі 50 км/г.

Див. Постанова КМУ - http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250448365

У зв’язку з чим постає питання в перевірці та перетеґуванні наявних обмежень, де зазначено значення 60 км/г - https://overpass-turbo.eu/s/tlG

Для зазначення обмеження максимальної швидкості використовується теґ maxspeed=*

Пропонується наступні дії:

  • всі дороги що знаходяться в межах НП можна перетеґувати автоматом на maxspeed=UA:urban (див. статтю у вікі щодо зазначення обмежень швидкості)
  • всі інші (по за НП) дивитись окремо на кожен відрізок та (можливо) слати повідомлення тому учаснику, хто цей теґ змінював останнім

Якщо є інші думки та пропозиції, прошу приєднатись до цього обговорення.

Якраз в тій же wiki пишеться шо таке тегування не бажане, крім країн для прикладу Румунія і Росія (типу мавпи з гранатами) у всіх інших країнах/випадках бажано вводити цифрові значення. а от уже в source додавти ці UA:urban

я так розумію що <country_code>: зроблено для тих країн які ніяк не можуть визначитись який у них спідліміт і часто його змінюють.

source - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed

Было бы клево автоматизировать поиск знаков ограничения скорости 60км/ч и не трогать те учатски, где скорость жестко прописана. Напр апликуха, которая в реалтайме ищет знаки. Или уже в записанном видео с регистратора. Или с Google Street View :slight_smile:

Еще не знаю, можно ли запросить у Дорожно Эксплуатационного Управления список мест, где они проставили ограничения 60км/ч?

Ограничения скорости за пределами НП не меняются.

То есть, можно спокойно менять ограничения скорости на дорогах внутри населенных пунктов классом ниже чем primary. Вероятность ошибки будет минимальной.

Дальше, если highway = “primary и выше” и в городе нет дорог с ограничением скорости выше 60, тогда вообще все дороги в городе можно поправить.

Ось ця частина з http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed

Вона не містить жодних застережень щодо використання такого способу позначення обмежень швидкості.

Чесно кажучи я не бачив в межах Дніпра жодного знаку “60”. При перетині знаку “межа НП” (назва НП на білому фоні) всі водії в неявному (implicit) вигляді поінформовані, що вони в’їхали не територію де діють обмеження швидкості для НП - тобто 60 км/г. Не бачу сенсу залишати maxspeed=60 (50) для всіх доріг в межах НП, крім випадків де такі знаки є насправді.

Є така аплікуха - https://www.mapillary.com/.

Сенс в тому, що конвертори не розуміють maxspeed=*:urban.

Тогда нужно четко определять границы НП. Иначе приложения для навигации будут не в состоянии правильно посчитать оптимальный маршрут и время в дороге.

И это проблема конверторов. Согласно правил, данные не должны адаптироваться под программу.

На сколько я знаю, изображения с Google Street View можно использовать, так как это не интелектуальная собственность Гугла. Это то, что можно пойти и самому посмотреть.

Не потрібно створювати конверторам проблеми тоді їх і не буде.

Всем конверторам не угодишь :wink:

В даному випадку це проблема для всіх конверторів, якої легко можна уникнути.

Це звідки у вас такі відомості?
Див п 2b - https://www.google.com/intl/en_ua/help/terms_maps.html - Там прописана явна заборона.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Maxspeed#Ukraine
Не бачу жодних проблем в цьому напрямку. На сторінці описані типові обмеження що діють в різних країнах. Тож, я дотримуюсь підходу теґування тільки тих випадків, які явно зазначені в цифровому вигляді на дорожніх знаках. Для всіх без розбору доріг ліпити maxspeed=* то вже занадто, та і як видно з питання, що зараз обговорюється (перетеґування) - дуже затратна робота з підтримання такої інформації в актуальному стані.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:source:maxspeed#Examples
тут є зрозумілі приклади як треба тегувати maxspeed i source:maxspeed. Для чого ми тут вигадуємо альтернативну схему?

https://help.openstreetmap.org/questions/710/can-i-use-google-streetview-to-help-create-maps
Вопрос на самом деле неоднозначный.

Давайте не будемо плекати правовий нігілізм.

Dmytro Ovdiienko ось цитата з вашого посилання. Щось я не бачу явного дозволу від Google на використання їх знімків для OSM. Раджу ознайомитись з Умовами користування сервісами Google, а також пошукати інформацію про їх несумісність з ODbL.

wiki.openstreetmap.org/wiki/FAQ#Why_don.27t_you_just_use_Google_Maps.2Fwhoever_for_your_data.3F

Я також не розумію чому не можна протегувати все на новий лад в числове 50. Чому має бути якийсь альтернативний варіант?
І хто сказав/де написано що цифрове значення maxspeed= має обов’язково мати встановлений знак з цим числом? maxspeed= просто регламентує максимальну швидкість на даній лінії і все. Більш ніяких потаємних чи подвійних сенсів не несе.

Плюс до всього шукати всі поточні обмеження в 60 й так прийдеться, тому різниці міняти їх на 50 чи на UA:urban ніякої.