Znikające elementy na mapie

Witam
Mam pytanie, z mojej miejscowości zaczęły znikać elementy. Wiem że z powodu zmiany licencji część ma zostać skasowana ale nawet gdy sam coś dodałem też to znikło.
Kiedy mogę zacząć edytować mapę tak żeby moje zmiany nie przepadały? Chodzi mi o: http://www.openstreetmap.org/?lat=50.27627&lon=19.57317&zoom=16&layers=M

Możesz podać id changeset gdzie sam dodawałeś elementy, które teraz zostały skasowane?

Przykład to: 12845808. Sam nie wiem czy znikło to dlatego że było powiązane z drogą która została usunięta czy ja coś zrobiłem źle. Ważniejsze jest to kiedy będę mógł edytować z myślą że to co zrobię nie zostanie usunięte.
Dopiero zaczynam próby edycji i staram się w miarę możliwość mapować swoje miasto.

ale z tej zmiany, którą podałeś nic nie znikło przecież?
http://www.openstreetmap.org/browse/way/177670277/history

Była kawałek drogi która łączyła się z ulicą której już nie ma.

Nie przejmuj się. Na razie bot nas wszystkich wkurza, ale według mnie trzeba trochę poczekać.
Obserwowałem drogę przez Troks do Trzyciąża - usunął ją za 12. podejściem. Na szczęście miałem kiedyś fantazję żeby się nią przejechać, więc już wróciła na mapę.
Ponadto zmiany bota wyglądają czasami gorzej niż jest rzeczywiście - las między Zimnodołem a Zedermanem zniknął cały, ale brakowało tylko domknięcia obwodu. Patrz więc na punkty, które wrysowałeś - najprawdopodobniej zostały.

No to może dodana ulica składała się z dwu węzłów, jeden który dodałeś i drugi już istniejący - jeśli istniejący był do usunięcia to niestety droga została usunięta (lub została jako jednowęzłowa, co zbytnio nie ma sensu)?

Wydaje mi się że jedyną radą, jak na razie, jest mapować od nowa wszystko, wtedy nie powinno znikać. Obawiam się ze historie z wycofywaniem danych z terenu Polski mogą dłużej potrwać…

Mam nadzieje, ze nie tak dlugo. Napewno sa juz duzo blizej konca niz poczatku, wiec mysle, ze dzien-dwa. Aktualny przebieg bota (ktory dotyka glownie Niemiec, Polski, Rosji) idzie wolniej niz pierwszy i drugi z powodow czysto technicznych.

A czy gdzieś można śledzić przebieg czyszczenia? Widziałem jedną stronę jednak cała mapa była oznaczona jako że jest problem z botem (error).
Edit: O ile się nie mylę to właśnie to czego szukałem: http://harrywood.dev.openstreetmap.org/license-change/botprocessing.php?showsuccess=yes&showzeros=yes
Dziękuje za dokładnie udzielenie informacji.

Ten przebieg byl manualny i nie w kolejnosci geograficznej. Z tego co rozumiem, to wlasnie doszedl do konca. Nie umiem na pewno powiedziec, ze to absolutny koniec dzialan bota. Do konca przyszlego tygodnia (SOTM) pewnie bedzie ogloszona data zmiany licencji i wtedy bedzie wiadomo.

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=18131