Znalezienie koordynatów budynków na podstawie listy adresów.

Witam. Jestem tu nowy i początkujący. Nie wiedziałem gdzie zasięgnąć pomocy więc pomyślałem, że tu napiszę post.
Mam listę adresów jeden pod drugim około 4500 adresów.
Czy jest jakaś możliwość aby za pomocą tej listy adresów wyciągnąć koordynaty (jeśli tak się to nazywa poprawnie) danego adresu?

Przykładowo: Wrocław, Czarnieckiego 8 → 51.11506, 17.01154

Gdy się wpisuje adres w wyszukiwarce, to jakaś pinezka w danym miejscu się pojawia. I chodzi mi o to aby zebrać dla każdego z tych adresów te pinezki.
Mam takich adresów w sumie prawie 10 tysięcy z czego 2 tysiące wyciągnąłem ręcznie. Może da się to jakoś zautomatyzować lub exportować z danych mapy?

Szukasz gotowego programu czy dokumentacji API? Te adresy są w pliku tekstowym linia po linii?
Tutaj jest opis programu, który zamienia adresy na współrzędne, a tutaj demo.
Zgodnie z zasadami używania nie wolno odpytywać serwera częściej niż raz na sekundę, większość takich usług jest w ogóle płatna.
Nie znam nic konkretnego do polecenia, szukaj w google pod hasłem geocoding.

To nie OSM, ale GUGiK udostępnia taką usługę:
https://services.gugik.gov.pl/uug/

Dla konkretnego adresu należy wysłać żądanie typu https://services.gugik.gov.pl/uug/?request=GetAddress&address=Wroc%C5%82aw,%20Czarnieckiego%208&srid=4326 po czym dostajemy w odpowiedzi JSON-a zawierającego m.in. współrzędne WGS84.

Najlepiej poczytać: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Nominatim
Jeśli znasz Pythona to mocno pomoże, jest też wtyczka do Qgis ale wolno działa, te 4500 będziesz musiał podzielić na mniejsze kawałki

Generalnie w tego typu zadania znajomość GiS jest wskazana, szczególnie jeśli będziesz cos chciał potem zrobić z tymi danymi.

Warto wiedzieć też że GUGiK prezentuje dla sporej ilości gmin współrzędne punktów adresowych w formie tabelarycznej (*.csv) w układzie PUWG1992 i WGS84 (czyli to co Cię akurat interesuje).