Zezwolenie na lot samolotu bezzałogowego?

Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda kwestia uzyskania w Polsce zezwolenia na lot ustrojstwem typu UAV o następujących parametrach:
Prędkość lotu: 70 kmh
Waga: 5kg
Rozpiętość skrzydeł: 2.25m
Czas lotu: 90 min
Spadochron awaryjny: tak
Wysokość lotu: Zależna od dozwolonej max. wysokości lotu regulowanej obowiązującym prawem.
Fotki z georeferencją: tak

Mozesz sie znalesc w kilku kategoriach, najlepiej jest sie znalesc w kategorii, ktora nie wymaga zadnego zezwolenia do lotu w przestrzeni niekontrolowanej. Wazne sa do tego trzy kryteria: masa startowa: <25kg, cel: niezarobkowy, i rodzaj sterowania statkiem: wzrokowo (line of sight). To tak jesli chcesz byc bardzo formalny. Jesli nie spelniasz drugiego lub trzeciego warunku to i tak w Polsce jest aktualnie latwo w porownaniu do wielu krajow.

kiedyś kolega pisał do ULC w tej kwestii i nie doczekał się łaskawie żadnej odpowiedzi ;). Sprawdź przepisy, bo chyba ustrojstwa do rozpiętości 3m nie wymagają pozwoleń nawet w przestrzeni kontrolowanej.

Kolega, z którym kiedyś pracowałem, popełnił takie coś.

http://www.fpvdrones.pl/galerie/fpv/Encyklopedia-FPV-v3.pdf

ilość informacji trochę przytłacza, ale wygląda, że jest wszystko

Pamietajcie, ze legalnie te kwestie sie mocno ostatnio zmienialy i takie opisy moga byc nieaktualne (aktualna wersja rozporzadzenia ktore wylacza normalne zasady prawa lotniczego, odpowiedzialnosci cywilnej, itp. dla dokladnie tych rodzajow statkow, ktore nas interesuja, jest z kwietnia 2013)

W tym wypadku bardziej chodzi o opinie prawna wiec to usluga swiadczona przez prawnikow.

Nie widzialem w prawie lotniczym nigdy podzialu statkow ze wzgledu na rozpietosc.