Even wil ik reageren op bovenstaande berichten:
-
Ik heb inderdaad Lambertus met de heer Hof ontmoet in Notter (ik heb dit verward met ligfietser, sorry)
-
Aangaande de scripts:
Het is een opzetje geweest en ik maakte hiervan gebruik van daar om zelf voor mijn Garmin device maps te maken voor NL, DE en Europa
In 1ste instantie dacht ik van elke land (of van een bepaald aantal groepen landen) een img file te maken en deze weer te combineren met de mkgmap of gmt tool to een nieuwe gmapsupp.img file
Echter blijkt het dat niet goed aansluit bij de grenzen.
Dit zou echter kunnen liggen aan de doelbestanden van de geofabrik of aan de splitter
Vandaar dat ik de kaart van Europa heb genomen en hier heb je dit conflict natuurlijk niet, echter
de gmapsupp.img wordt steeds groter en groter en is op dit moment 3 Gbytes groot)
Het script moet hierbij ook nog worden aangepast dat je alleen maar bijvoorbeeld NoodWest Europa wilt hebben
-
Je hebt onderstaande regel veranderd:
In eerste instantie werkte de java engine niet, in een van de scripts moest ik de java settings veranderen op -Xmx1000M en toen draaide die wel.
Ik zal eens denken aan script eromheen waarbij de je deze customizing makkelijker kunt aanpassen (of dynamisch maken aan de hoeveelheid geheugen die in je PC zit)
-
Je schrijft:
Om de ofm.typ file erin op te nemen ook deze toegevoegd aan het eind van de gmapopts in de process script:
my $cmd = “$GMAPMAKE $GMAPOPTS --country-name=$country --country-abr=$cab --family-name="OSM $cab ${S_now}" --family-id=$nr --product=id=1 $imgfile ofm.TYP”
my $cmd = “$GMAPMAKE $GMAPOPTG --family-name="OSM $cab ${S_now}" --family-id=$nr --product=id=1 $imgfile ofm.TYP”
Dit is een hele goede suggestie en ik bedank je dat je dit hebt opgenomen in: http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfie … cripts.zip
Het family ID nummer komt uit de file: isocountry.txt file die bijgeleverd is.
Albanie: krijgt hierbij de als country: ALB en als family-id = 1008 (in de file staat 008, maar hierbij tel ik 1000 bij op) om een unieke ID te krijgen.
-
Je schrijft:
Het is niet echt duidelijk hoe je die landen en continenten invult. Ik heb overal maar # voor gezet en bij de laatste een land ingevuld:
#@COUNTRIES = qw(albania andorra austria azores belarus belgium bosnia-herzegovina bulgaria croatia cyprus czech_republic denmark estonia faroe_islands finland france germany great_britain greece hungary iceland ireland isle_of_man italy kosovo latvia liechtenstein lithuania luxembourg macedonia malta moldova monaco montenegro netherlands norway poland portugal romania serbia slovakia slovenia spain sweden switzerland turkey ukraine);
#@CONTINENT = qw(africa asia australia central-america south-america europe);
#@CONTINENT = qw(europe);
@COUNTRIES = qw(albania);
Je hebt helemaal gelijk dat dit onduidelijk is.
Als je alleen een land wilt hebben (of meerdere) dan moet je dit specificeren in COUNTRIES
Ik zal het even hier proberen uit te leggen:
Als je LANDEN wilt laden voor de Region EUROPE wilt downloaden dan moet je de waarde:
$REGION = ‘europe’; specifieren, (kijk hierbij naar de structuur die gehanteerd wordt in de ‘geofabrik’
en je moet hierbij
@COUNTRIES = qw(albania montenegro); opnemen
Wil je echter ipv een land een Werelddeel download dan moet je
@CONTINENT = qw(africa); gebruiken (dit is een voorbeeld)
Het script
process_osm_geo.pl kijkt alleen maar wat er in COUNTRIES staat en vandaar dat er in het oorspronkelijke script zowel CONTINENT als COUNTRIES gespecificeerd werd.
Dit is ook een aandachtspuntje te verbetering
-
Ik zou prima de 'gmaptool (gmt.exe) er in opnemen maar het liefste maak ik gebruik van IDs die in de isocountry.txt staan want dan kun je deze ook in seperaat in ‘mapsource’ laden.
Vandaag of morgen duik in de materie.
Vandaag ga ik eerst nog een stukje fietsen en een route mappen in Openstreetmap, want hier doe je het voor
Groetjes
Bert