Zabudowa mieszkalna na wsi - landuse=residential czy farmyard?

To akurat z wiedzy lokalnej. Ale jeśli chcemy mieć spójną mapę, to w ten sposób daleko nie zajedziemy. Dzięki za przeklejenie, doczytam wątek.

Residential bardziej ogólne, dodatkowo trudno określić gdzie zaczyna i gdzie kończy się farmyard, tym bardziej, że wsie w Polsce bardzo się zmieniły; mało kto prowadzi prawdziwą gospodarkę… Np. u mnie na wsi pełno stodół/obór w okolicy i terenów które możnaby uznać za farmyard, ale np. krowy nie widziałem chyba od kilku lat…

Swoją drogą od Gdańska aż do Torunia są pododawane pola, nad morzem to nawet ze szczegółowym systemem nawadniania… Spróbowałem dorobić pola między Warszawą a Sochaczewem, to wiem ile to zabawy, jeśli się nie robi jednej wielkiej plamy, tylko uczciwie próbuje rozpoznać granice. To chyba robota użytkownika rosomak, i to dość świeża - szacun!

Są sposoby na pół-automatyzację :slight_smile: Tracer + Geoportal Kataster - generowanie obrysu działki stanowiącej pole uprawne. Rosomak być może używa tej metody, jeśli to czyta niech się pochwali :slight_smile:

A, to se spojrzę w wolnej chwili może. A dla mnie ten wkład się kwalifikuje do nagrody MotM, jeśli mogę niniejszym zanominować. :slight_smile:

Popieram!