Wyświetlanie na domyślnej mapie

Tak czy siak proponowałbym poedytowanie z walidatorem - jest jeszcze trochę niewidocznych elementów gdzie JOSM narzeka.

highway=pedestrian od z17 w dól jest definitywnie za grube. Należy pocienić.
Wchodzi na obrys “landuse” i się z nim zlewa.
Przykład użycia:
http://www.openstreetmap.org/relation/2993149#map=17/51.69601/21.13453
Również warto by dodać ikonę dla “office=religion”.
Czyli biura instytucji religijnej.

Jak zawsze zapraszam do zakładania bilecików do każdego problemu:

https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues

Jestem zbyt zajęty edytowaniem ważnych bytów, więc nie chciałbym spędzać niepotrzebnie czasu na sprawy mniej istotnie.

Jasne - twój wybór.

barrier=hedge jest prawie niewidoczne na landuse=religious
landuse=religious jest zbyt ciemne.

http://www.openstreetmap.org/#map=18/50.03950/19.92173&layers=N

Kolor landuse=religious jest taki sam jak dotychczasowy amenity=place_of_worship (#cdccc9). Jakieś pomysły jaki powinien być, żeby przy okazji np. nie zlewał się z landuse=residential?

według Google Chrome wygląda to w tej chwili tak:

Nie musi być bardzo widoczne.
Na przykład: #e0ffff
na obszarze landuse=religious mamy przeważnie jakąś zieleń, budynki, ścieżki, highway=pedestrian, oczko wodne, figury, krzyże, oraz amenity=place_of_worship.
Czyli landuse=religious (obszar) nie powinno mieć tego samego koloru co amenity=place_of_worship (obiekt trwały), co często jest mylone.

A co masz na myśli przez “amenity=place_of_worship (obiekt trwały)” - budynek? To byłaby błędna interpretacja moim zdaniem - pow jest uniwersalne, może oznaczać zarówno czynną świątynię (czyli razem z tagiem building=*), jak i goły obszar ceremonialny (dokoła budynku lub całkiem bez zabudowy) lub miejsce wewnątrz budynku o innym przeznaczeniu (np. kaplica na lotnisku, w szpitalu albo w centrum handlowym). Inaczej w definicji pow byłoby napisane, że jest to subtag budynku, ale są opisane szersze przypadki.

Zastanów się nad znaczeniem słów, to wtedy będziesz miał odpowiedź.

To nie jest odpowiedź na pytanie, co ty miałeś na myśli. Mogę tylko zgadywać, ale ile bym nie myślał, to się tego nie dowiem jeśli nie powiesz.

Moim zdaniem powinno mieć ten sam kolor, bo zwykle pow dotyczy budynku (a jak nie jest otagowane jako building=*, to jest to zwykły błąd) i nie znalazłem jeszcze takiego, gdzie jest jakaś otwarta przestrzeń pow wewnątrz landuse=religious.

“Building” to budynek
“Landuse” to obszar
“Amenity” to ani budynek ani obszar.
“Place_of_worship” to miejsce kultu, które może być w budynku, szpitalu, wolno stojące drzewo, na drzewie, posąg, kamień, góra, źródło, itd. Czyli tam gdzie ludzie ceremonialnie wznoszą modły do bogów.
Tagi całkowicie niezależne i używane nie tylko w Polsce, czy w chrześcijaństwie.
Więcej znajdziesz na Wiki i Wikipedii.

Na przykład w Licheniu Starym, na obszarze “landuse=religious” jest wiele miejsc modlitewnych, od siebie niezależnych.
Rożne plemiona czczą pewne miejsca/punkty sakralne a nie obszary.
To tyle miałbym do przekazania na ten temat.

To wszystko się zgadza, ale co miałeś na myśli mówiąc “obiekt trwały”? Jeśli nie budynek, to przecież landuse=religious też nie znika okresowo.

Nadal nie widzę potrzeby osobnych kolorów, ponieważ pow wewnątrz landuse=religious ma widoczną granicę. Gdzie to jest w Licheniu?

Pewnie chodzi o Licheń Stary:) (szukajka nie mogła znaleźć po samej nazwie Licheń) http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.32301/18.35634
Dla mnie obecny odcień landuse=religious na podstawowej mapie wydaje się zbyt mroczny do siebie proponowałbym jakiś jasny bardzo delikatny odcień lazurowego, aby nie wchodził w konflikt z innymi obszarami.
Np: w tym przypadku https://www.openstreetmap.org/#map=17/43.19045/17.67697 obecny kolor landuse=religius znacznie zmniejszyłby czytelność obszaru.

Pomijając to, że twór laduse=religious w/g mnie na mapie nie musi się wyświetlać, ale jak ma się pojawić to lepiej w bardzo, ale to bardzo delikatnej formie, aby nie zagłuszyć ważniejszych informacji.

Rozumiem że tak samo żaden inny landuse. Jak dla mnie albo wszystkie, albo żaden. Jakoś nikt nie ma problemu z wyświetlającymi się obszarami industrial, commercial, retail czy innymi. Czemu religious miałby być na cenzurowanym?

Chodziło mi, żeby laduse=religious wyświetlało się tak, aby nie zagłuszać innych elementów powiązanych z miejscem religijnym.
Jeśli obecna prezentacja obszaru wokół miejsca kultu tobie się podoba twoja sprawa, u mnie Place_of_worship i landuse=religious zlewają się w/g mnie kolor przedstawiający jeden z tych dwóch elementów powinien zostać zmieniony.

No właśnie próbuję dojść dlaczego jeden, a nie oba? Z moich obserwacji wynika, pow jest stosowane często tak, jak landuse=religious (i np. jak amenity=school) i jakoś nikt dotąd nie narzekał, a dopiero jak jest landuse taki sam, to tylko to chcecie poprawiać, ale tylko lr.

To nie znaczy, że tak musi zostać, faktycznie to jest ciemny kolor (ale każdy inny trzeba przetestować czy nie będzie z nim innych problemów), tylko chcę ustalić dlaczego niby mają być wyświetlane inaczej.

Nie widzę gdzie tam jest niby problem. Które miejsce modlitewne jest niewidoczne? Bazylika, 2 kościoły i kaplica są budynkami i wyraźnie je widać. Są tam jakieś inne obszary pow?

Przy okazji tam ktoś ma chyba gigantomanię przy tagowaniu i pomniki zaznaczył jak monumenty (naprawdę mają po kilkanaście metrów albo da się do nich wejść?).