Wysokosc przejazdu pod mostami

Nie wiem czy podobny topic juz byl, poruszyli go koledzy zza Odry wlasnie.

Jakosc nawigacji dla ciezarówek jest wyzsza jesli otagujemy wysokosc przejezdna pod mostami:
Odcinek pod mostem dostaje wtedy atrybut: maxheight:
Jako wartosc wysokosci (bo sa tez np mosty pólokragle) wpisuje sie wysokosc miedzy jezdnia przy krawezniku a dolna krawedzia mostu.
Rozwazanie mierzenia tej wysokosci jest w tej chwili akurat czysto teoretyczne, bo ktos musia by miec ze soba miernik laserowy by ta wysokosc zmierzyc,
ale przy wielu mostach jest podana wysokosc przejezdna.

Ja taguję to od dawna, kierując się tym co podają na znakach drogowych. :slight_smile:
Była u nas na IRCu nawet kiedyś dyskusja dot. czy postawienie maxheight/maxweight tylko li na węźle ma sens i czy zadziała (wg mnie ma i nie zawsze trzeba wydzielać kawałek drogi tylko po to by mu dodać te tagi).

Koledzy zza Odry pisza, ze dziala i nawigacja dla ciezarówek uwzglednia to przy liczeniu tras. Jesli jest taka potrzeba przetlumacze fragmenty z ich forum.

Co do tagowania to faktycznie: czesc przypisuje do wezla (jesli to jeden mostek) czesc do odcinka (jesli np przejazd pod kilkoma drigami obok siebie)

Ja zwykle przypisuje do odcinka ktory zaczyna sie tam gdzie stoi znak. Napewno warto w OSM oznaczac wszystkie znaki drogowe ograniczen, bez wzgledu czy na niemieckim forum pojawil sie juz ten temat czy jeszcze nie ;). Byl gdzies tez renderer pokazujacy maxheight.

Natomiast jest jeszcze kilka niewyjasnionych kwestii, jedna z nich to do jakiej wysokosci warto oznaczac maxheight. W Polsce, podobno, znaki drogowe stawiane sa tylko jesli przejazd jest nizszy niz 4m. Czy pojazdy wyzsze niz 4m sa w ogole dopuszczone do ruchu? Jesli tak to w OSM nie musimy sie ograniczac do 4m i wiem ze w innych krajach znaki drogowe uwzgledniaja tez pojazdy wyzsze, np. ostatnio bylem w Chinach i zmapowalem znak 5.5m. maxheight mozna tez uzywac na rzekach po ktorych plywaja statki, mosty na Wisle maja (kwadratowe) znaki z wysokosciami.

W Warszawie i innych miastach gdzie sa tramwaje lub trolejbusy, mozna oznaczac ulice ktore krzyzuja sie z trasa tramwaju maxheight=4.

Obok mojego domu jest polokragly most nad trzypasmowa ulica z trzema roznymi ograniczeniami wysokosci. W maxheight jest najwyzsza z nich, dlatego ze ciezarowki do tej wysokosci sa w stanie tamtedy przejechac. Pozostale wartosci sa w note.

To jeszcze takie inne pytanie odnośnie ograniczeń.
A dokładnie chodzi o ograniczenie prędkości w jego dość specyficznej roli, czyli podnoszenia dopuszczalnej prędkości np 70.
I tu mam pewien problem prawny, bo w teorii każde skrzyżowanie na takiej trasie kasuje 70tkę, temu też jakieś 15m za skrzyżowaniem jest znów znak ograniczenia. Tylko idąc zgodnie z litera prawa, w miastach na tarczy skrzyżowania i przez pierwsze 15m nowego odcinka obowiązuje 50/60km/h.

… Obok mojego domu jest polokragly most nad trzypasmowa ulica z trzema roznymi ograniczeniami wysokosci. W maxheight jest najwyzsza z nich, dlatego ze ciezarowki do tej wysokosci sa w stanie tamtedy przejechac. Pozostale wartosci sa w note…

Bardzo ciekawe i wg. mojego odczucia sluszne podejscie. Niemcy jak to maja w zwyczaju, wychodza z najgorszego mozliwego wariantu. Z ta roznica mentalnosci widoczna w przepisach spotkalem sie przynajmniej dwukrotnie: w statyce, gdzie porownujac z polskimi normami przeszacowuje sie dosc znacznie nawet zbrojenie betonu oraz z maksymalnymi predkosciami na zakretach.

Co kraj, to obyczaj. Warto by bylo wiedziec, jak polskie normy stanowia jak definiowac ta wysokosc.