Wysoki komin elekrociepłowni

Witam forumowicze,

W jaki sposób można otagować wysoki komin elektrociepłowni? W JOSM jest takie coś jak Obiekty Sztuczne > Komin, jednak nie działa on w przypadku powierzchni, tylko w przyupadku punktów. Mam obrysowany komin, ale nie wiem jakby go otagować.

Hej, ja bym go otagowal tak samo jak punkt (to chyba man_made=chimney) plus budynek (np. building=chimney) i ewentualnie jako przeszkoda wedlug http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/aeroway_obstacle … chyba o niczym nie zapomnialem :slight_smile:

Ale punkt bym wstawił tak czy siak, malutki poligon szybko będzie słabo widoczny - a kominy i wieże powinny być wyraźnie zaznaczone w każdej skali.

Ale dla wiekszosci narzedzi to bedzie sie liczylo jak dwa kominy, i co z duplikowaniem wszystkich tagow? Poza tym dlaczego punkt mialby byc lepiej widoczny niz wielokat.

Dlatego, że wielokąt będzie się zmniejszał wraz z zmniejszaniem skali, punkt natomiast będzie miał sygnaturę o stałych rozmiarach. Narzędzia wizualizacji można zawsze ustawić tak, żeby dostosować reprezentację do skali - włączać albo punkt, albo poligon. No i jeszcze jedna sprawa - jakie jest źródło danych, czy umożliwia precyzyjne odwzorowanie podstawy komina?

Jesli renderer mapy rysuje symbol tylko dla wezla, a nie rysuje symbolu gdzies po srodku wielokata, to uwazalbym to za blad, ktory nalezy poprawic zamiast poprawiac dane wejsciowe.

Nie należy tworzyć map dla konkretnego rendera, bo one ulegają zmianom i nawet jeśli “dziś” to wygląda dobrze to nie musi wyglądać dobrze “jutro”. Jeśli komin jest jeden to tylko jeden element na mapie powinien go reprezentować.